آموزش بر طرف کردن صدای کولر گازی | دکتر تعمیرکار
آموزش بر طرف کردن صدای کولر گازی

آیا شما هم با مشکل سر و صدای کولر گازی مواجه شده اید؟ چنانچه از علت های بروز این مشکل در دستگاه خود آگاهی ندارید می توانید با خواندن مطلب آموزش بر طرف کردن صدای کولر گازی تا حدودی به رفع این ایراد بپردازید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بررسی دلایل اصلی سر و صدا در کولر گازی و راهکارهای رفع آن ها

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به هنگام روشن کردن کولر با صداهایی همچون جیر جیر، وز وز و غیره مواجه شده باشید. سر و صدا در این دستگاه پرکاربرد از جمله مشکلات متداول آن محسوب می شود که در برخی مواقع تنها با دانستن دلایل بروز آن می توانید بسیار ساده اقدام به رفع مشکل نمایید.

مرکز تخصصی و حرفه ای دکتر تعمیرکار به عنوان یک مجموعه باسابقه در زمینه تعمیرات تخصصی کولرگازی در انواع برندهای آن همچون تراست، جی پلاس، هیوندای، تی سی ال، ال جی، سامسونگ، اجنرال، گری، جنرال و غیره به عنوان یک مرکز معتبر در سطح شهر تهران و نیز شهرهای اطراف مانند ری،فردیس،رباط کریم،اندیشه شناخته می شود.

از این رو پس از مشاهده ایرادات دستگاه خود تنها با یک تماس با این مجموعه می توانید در کمترین زمان از خدمات حرفه ای و تضمین شده تکنسین های حاذق آن در محل برخوردار شوید.

حتما بخوانید:  علت اصلی کار نکردن کمپرسور کولر گازی

و اما از مهمترین دلایل سر و صدا در این دستگاه عبارتنداز:

  • وجود جسم خارجی در کندانسور
  • کج شدن تیغه های فن دستگاه
  • تراز نبودن کولر
  • شل بودن قاب جلوی دستگاه
  • شل شدن پایه های کندانسور و صدای کوبیده شدن در کولر

وجود جسم خارجی در کندانسور و تولید صدا در دستگاه

چنانچه پس از روشن کردن دستگاه متوجه سر و صدای زیاد شدید در ابتدا باید به وجود جسم خارجی در کندانسور شک کنید. همانطور که می دانید در انواع دستگاه اسپلیت یا دو تکه، پنل خارجی در خارج از ساختمان قرار دارد.

از طرفی به طور معمول این بخش خارجی از دستگاه محل مناسبی برای لانه پرندگان، موش و غیره می باشد. به همین علت پس از شنیدن صداهای ناهنجار بهتر است کولر را خاموش کنید و پنل را با یک چراغ قوه کاملا بررسی نمایید.

کج شدن تیغه های فن کولر گازی

شکستگی یا کج شدن قطعاتی مثل تیغه های فن کولر نیز به عنوان یک عامل دیگر در تولید این صداها محسوب می شود. پس باید پره های فن را نیز چک نمایید. اگر هر نوع شکستگی یا کج شدگی در آن مشاهده کردید اقدام به تعویض یا درست کردن آن کنید.

تراز نبودن و عدم نصب مناسب دستگاه

چنانچه دستگاه به شکلی مناسب نصب نشده و تراز نباشد باز هم این ایراد را خواهید دید. به همین علت همواره توصیه می شود که به هنگام نصب دستگاه از کمک تعمیرکار حرفه ای برند خود بهره بگیرید، چراکه تکنسین با دقت تمام به نصب و تراز بودن پنل داخلی و خارجی دستگاه می پردازد و به راحتی از بروز چنین ایرادی جلوگیری می کند.

حتما بخوانید:  ارورهای کولرگازی سامسونگ ( SAMSUNG )

شل بودن قاب جلوی کولر گازی

درست بسته نشدن درب جلوی پنل کولر سبب تولید صدای تق تق در آن می شود. این مشکل را می توانید با باز کردن قاب جلویی و دوباره بستن آن رفع نمایید.

شل شدن پایه های کندانسور

اگر قطعات داخلی دستگاه شل شده و یا از جای خود خارج شده باشد باز هم با مشکل سر و صدا در دستگاه مواجه خواهید شد. به عنوان مثال لق شدن یک پیچ پیستون، یک سیم رابط یا یک میل لنگ و حتی عدم تعادل قسمت داخلی پاشش هوا همگی می تواند سبب بروز سر و صدا شود. اگر صداها به صورت کوبشی در دستگاه شنیده شود نشانه نیاز سیستم به تعویض کمپرسور یا موتور می باشد.

البته خراب بودن یا کثیف بودن هواپاش‌ها یا بلوورها هم یکی از دیگر دلایل این صداها محسوب می شود. بهتر است پس از شنیدن این صداها هر چه سریعتر با تعمیرکار متخصص برند خود تماس بگیرید.

آموزش بر طرف کردن صدای کولر گازی

علت صدای زیاد کمپرسود چیست؟               

در صورت فرسودگی قطعات و عدم رسیدگی به صورت سرویس دوره ای در دستگاه شما با مشکل سر و صدا در کولرگازی مواجه خواهید شد. چنانچه از قطعه کمپرسور شما صدای زوزه شنیده می شود؛ شاید علت، نیم سوز شدن سیم پیچ ها و یا قطعه روتر باشد. در این حالت تکنسین اقدام به تعویض کمپرسور می کند.

مهمترین دلیل تولید صداهای کلیک مانند در کولرگازی چه می باشد؟

بسیاری از کاربران این دستگاه سوال می کنند که علت صدای کلیک مانند در دستگاه چه می باشد؟ به طور معمول در آغاز یا پایان یک چرخه خنک‌کننده شما این صدا را خواهید شنید. اما اگر به صورت مداوم این صدا از دستگاه شنیده شود نشانه عدم کنترل چرخه تنظیمات دما بوده به اینصورت که به احتمال زیاد ترموستات دستگاه خراب شده است. جهت رفع این مشکل هر چه سریعتر با متخصص مربوطه تماس بگیرید.

حتما بخوانید:  علت سوختن موتور کولر گازی و نشانه های آن

علت صدای نویز مانند زیر موتور کولرگازی چیست؟

اگر شما پس از روشن کردن دستگاه خود با بوی سوختگی به همراه صدای زیر و مداوم روبه رو شدید نشان دهنده آسیب در قطعه موتور بلوور یا هواپاش دستگاه است. در این حالت این قطعه نمی تواند بچرخد و سبب آسیب رساندن به سایر قطعات همچون کمپرسور می شود. باید هر چه سریعتر کولر را خاموش کنید و با تکنسین حرفه ای برند دستگاه خود تماس بگیرید.

چرا از کولر صدای جیر جیر شنیده می شود؟

صدای جیرجیر را می توان از بدترین صداهای تولید شده در این دستگاه دانست. در توضیح بیشتر باید گفت این صداها از بلوور یا بخش فن دستگاه ناشی می‎شوند و سپس از داخل داکت کولر گازی به گوش شما می‌رسند. توجه کنید زمانیکه موتورهای یونیت بیرونی و هواپاش‌های یونیت درونی گیر کنند و نتوانند به خوبی بچرخند؛ سبب تولید این صداها می شوند. علاوه بر آن گاهی شکستگی و کثیف بودن پره ها نیز خود عاملی برای بروز این مشکل خواهند بود.

در این حالت می توانید با تمیز کردن پره های موتور و یا روغن کاری فن دستگاه به رفع ایراد بپردازید. اما چنانچه مشکل همچنان وجود داشت برای رفع ایراد چاره ای جز تماس با تکنسین فنی مربوطه را نخواهید داشت.

کلام آخر

با مطالعه مطلب “آموزش بر طرف کردن صدای کولر گازی” متوجه شدید که در برخی مواقع برای رفع ایراد باید حتما با متخصص دستگاه تماس بگیرید. مرکز تخصصی و حرفه ای دکتر تعمیرکار با داشتن تعمیرکاران حاذق در انواع برند این دستگاه در کمترین زمان به عیب یابی و رفع مشکلات دستگاهتان به صورت تضمین شده می پردازد. پس بدون اتلاف وقت با ما تماس بگیرید و با اطمینان خاطر به رفع مشکلات دستگاه تان بپردازید.

منبع:دکتر تعمیرکار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.