روش رفع ارور E81 ایران رادیاتور [راهنمای عیب یابی + علت بروز ارور] دکترتعمیرکار
روش رفع ارور E81 ایران رادیاتور

ارور E81 ایران رادیاتور نشانگر چیست؟ پکیج های ایران رادیاتور به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسبی که دارند این روزها مصرف بالایی از آن ها می شود. با این حال ممکن است شما به عنوان یک مصرف کننده با ارورهایی بر روی پکیج مواجه شوید. یکی زا ارورهای مهم که باید سریعا رفع شود، ارور E81 است.

در این مقاله قصد داریم ارور فوق را به صورت دقیق بررسی کرده و روش های رفع آن را بیان کنیم. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید.

علت بروز ارور E81 ایران رادیاتور

قبل از اقدام به رفع ارور E81 باید دلایلی که باعث ایجاد این خطا در پکیج های ایران رادیاتور می شود را به درستی تشخیص داد. عوامل و علت های مختلفی وجود دارد که باعث ایجاد این خطا می شود. برای اینکه به درستی این عوامل و علت ها را بشناسید در ادامه همراه ما باشید.

گرفتگی در مدار شوفاژ

زمانی که مدارهای شوفاژ دچار گرفتگی شده باشد شما با این ارور بر روی پکیج ایران رادیاتور مواجه می شود. این مشکل دلایل مختلفی دارد که از جمله ان ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • علت خطای فردی و اشتباه مصرف کننده:

قبل از اینکه شوفاژ را روی درجه صفر قرار داده شود؛ اقدام به بستن شیرهای زیر پکیج کرده و یا اینکه شیرهای شوفاژ قطع می شود.

 • رسوب گرفتگی رادیاتور:
حتما بخوانید:  طریقه تعویض شیر سه راهه پکیج

اگر رادیاتور دچار رسوب گرفتگی شود و مسری صافی برگشت مسدود شده باشد این خطا نمایش می دهد.

نکته: در این صورت بدون اینکه شما دخالتی در تعمیر داشته باشید، سریعا با متخصصین تماس بگیرید.

ارورپکیج بوتان

 

بسته بودن شیرهای رادیاتور

زمانی که شیرهای قسمت بالا و پایین رادیاتور بسته باشد ارور e81 نمایش داده می شود.

وجود مشکل در پمپ پکیج ایران رادیاتور

ارور e81 گاهی به دلیل وجود مشکل در پمپ اتفاق می افتد. در این صورت باید پمپ پکیج به صورت کامل تعویض شود. چرا که نرسیدن برق به پمپ باعث خرابی شده و دیگر قادر به فعالیت نیست.

 

وجود مشکل در مبدل پکیج

در برخی مواقع رسوب و یا گرفتگی در مبدل ثانویه رخ می دهد. که باعث می شود آب خروجی ( آب گرم) سرد و گرم باشد. چرا که آب گرم به درستی به سمت مبدل ثانویه حرکت نمی کند.

خراب کلید حد

کلید حد در واقع برای تنظیم حرارت و دما استفاده می شود. وقتی که آب گرم از مبدل ثانویه خارج می شود و دمای آن بالا باشد کلید حد باعث خاموش شدن مشعل می شود. چرا که در صورت عمل نکردن این قطعه برد کنترل درچار آسیب می شود. در ضمن خرابی این قطعه، ارور E81 نمایش داده می شود.

نیم سوز شدن سنسور

اگه سنسور پکیج خراب شده باشد و یا اینکه نیم سوز شود ارور فوق نمایش داده می شود.

رسوب گذاری مبدل اصلی

وقتی که مبدل اصلی رسوبی شود انتقال حرارت به درستی انجام نمی شود. در این بخش نیز ارور   e81 بر روی پکیج نمایش داده می شود.

حتما بخوانید:  عیب یابی پکیج بوتان

خرابی ترمیتسور پکیج ایران رادیاتور

از اصلی ترین دلایلی که برای ارور e81 در دفترچه راهنما نیز به آن اشاره شده است. در واقع اگر ترمیتسور و یا سنسور ntc دچار مشکل شود دمای به درستی اعلام نشده و شعله خاموش نمی شود. در این صورت پکیج داغ شده و به صورت خودکار خاموش می شود.

بالا بودن بیش از اندازه شعله پکیج

زمانی که شعله پکیج بیش از اندازه زیاد باشد؛ باعث داغ شدن دستگاه و افزایش دمای دستگاه می شود. در این صورت نیز ارور E81 بر روی پکیج نمایش داده می شود.

علت های دیگری نیز برای بروز این ارور تعریف شده است که می توان به:

 • بسته بودن شیر های رفت و برگشتی شوفاژها
 • رسوب گرفتگی فنر پکیج یا بای پاس
 • سوختن شیر موتوری
 • بسته بودن ایرونت هواگیری پمپ

 

نکته:

ارور E81 در واقع همان ارورهای ۴۰، ۷۰ و ۸۰ پکیج های آنالوگ هستند. در ادامه به چگونگی رفع این خطا اشاره می کنیم.

روش رفع ارور E81 پکج ایران رادیاتور

اگر به دنبال رفع ارور پکیج ایران رادیاتور هستید باید مواردی که در ادامه بیان می شود به صورت جداگانه بررسی گردد. لازم به ذکر است که بهترین کار برای رفع ارور E81 پکیج ایران رادیاتور، تماس با متخصصین و تعمیرات پکیج می باشد.

 • به بررسی شیرهای رفت و برگشتی پکیج و رادیاتور ها بپردازید.
 • حتما پمپ سیرکولاسیون را بررسی کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • درجه و دمای پکیج را بر روی حالت تابستانه قرار دهید. بعد از آن شیر آب گرم را باز کرده و سپس دست خود را بر روی لوله رفت شوفاژ بگذارید. اگر در این حین لوله گرم شد و دمای آن از آب بیشتر باشد دستگاه دچار مشکل بوده و باید سریعا رفع گردد.
 • اگر بعد از چند دقیقه فعالیت، ارور E81 بر روی پکیج نمایش داده شد مشکل از درپوش ایرونت هواگیری است. یعنی احتمال این بخش بسته شده است.
 • بالا بودن شعله یکی از دلایل اصلی بروز این مشکل است. پس قبل از هر اقدامی به شعله پکیج خود توجه کنید.
حتما بخوانید:  فلومتر در پکیچ چیست و چه کاربردی دارد؟

ارور پکیج ایران رادباتور

 

بهترین روش رفع خطای E81 ایران رادیاتور

عیب های پکیج ایران رادیاتور نیز به مانند عیب های پکیج بوتان نیاز به رفع سریع دارد. هر چند این دو مدل برندهای متفاوتی هستند ولی در واقع ارور و خطا در صورت رفع نشدن می تواند به هر نوع پکیجی آسیب وارد کند.

مرکز تعمیرات دکتر تعمیرکار در واقع با در اختیار داشتن بهترین تکنسین ها خدمات تعمیر انواع پکیج ها را بر عهده دارد.

اگر شما از دستگاه های مختلفی مانند ماشین های لباسشویی، ظرفشویی ها و … استفاده می کنید نیز قادر به استفاده از خدمات این مرکز هستید.

برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور در بخش های مختلف قادر به استفاده از خدمات دکتر تعمیرکار می باشید. پس بدون هیچ گونه نگرانی هم اکنون با دکتر تعمیرکار تماس گرفته و یا از طریق وب سایت اینترنتی دکتر تعمیرکار درخواست خود را ثبت نمایید.

سخن پایانی

همیشه سعی کنید پکیج های خود را به صورت دوره ای سرویس کرده تا در طولانی مدت دچار ارورها و خطاهای مختلف نشوند.

ارور E81 پکیج ایران رادیاتور نیز به راحتی با کمک متخصصین قابل رفع است ولی با این حال نوع رسیدگی و نگهداری شما به عنوان یک مصرف کننده در جلوگیری از بروز این ارور و خطاهای دیگر بسیار اهمیت دارد. پس با توجه به برند پکیج و مقدار استفاده خود از آن، سرویس های دوره ای را انجام دهید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.