علت باقي ماندن کف در لباسشویی [راهنمای عیب یابی + علت] دکترتعمیرکار
علت باقي ماندن کف در لباسشویی

همه افرادی که از لباسشویی استفاده می‌کنند با سوال علت باقی ماندن کف در لباسشویی روبه رو شده اند. بعد از اتمام برنامه شستشو کف روی البسه باقی مانده و بعد از آبگیری همچنان درون این وسیله وجود دارد.

همانطور که می دانید پس از مشاهده این پدیده مجددا ماشین را روی برنامه آبکشی تنظیم کرده تا مرحله آبگیری و از بین رفتن کامل آن انجام گیرد. دلایل مختلفی منجر به باقی ماندن کف لباس ها در ماشین می شود. تا انتها همراه ما باشید تا به بررسی تک تک این عوامل بپردازیم.

عوامل متعدد باقی ماندن کف در لباسشویی کدام است؟

بدون هیچ معطلی به سراغ اصلی ترین علل وجود این مشکل پس از پایان برنامه شستشوی ماشین می رویم. اغلب راه حل برطرف کردن و نماندن کف در دستگاه بسیار راحت و پیش پا افتاده است و نیاز به دانش خاصی ندارد.

شما قادر هستید با رعایت چند نکته ساده مانع از ایجاد این اتفاق شوید؛ که عبارتند از:

  • استفاده زیاد از شوینده

برای هر بار شستن لباس ها در لباسشویی به حجم مشخصی از مواد و مایع شوینده نیاز است. درون جا پودری و مخزن مواد شوینده علامتی وجود دارد که به معنای سقف و ماکسیمم استفاده از شوینده می باشد.

نباید از مقدار تعیین شده مواد و پودر شوینده فراتر رود. در این بخش  می توانید مقاله نحوه استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی را نیز مطالعه نمایید.

حتما بخوانید:  آموزش نصب ماشین لباسشویی آبسال

کف را به چند روش داخل لباسشویی پاک و تمیز می کنید؟

 

ریختن حجم زیادی از شوینده نمی تواند به منزله تمیز شدن لباس ها باشد. دلیل لک های زیاد و سفید روی لباس، حاصل کف زیاد مواد شوینده و باقی ماندن و خشک شدن و نفوذ آن روی البسه است. شما مجبور هستید برای برطرف شدن لک ها بار دیگر لباس ها را بشورید.

  • عدم استفاده از شوینده مناسب

در شستن لباس و ملحفه ها از شوینده مناسب و با کیفیت بهره ببرید. هر مایع و پودری را خریداری نکنید زیرا در تولید همین شوینده ها از ترکیبات فرمول های خاصی استفاده می شود.

بعضی از همین مواد کف زیادی را تولید می کنند که ماشین قادر به شستن این حجم زیاد نیست. کف ها روی البسه جمع می شود و لک های سفید نمایان می گردد.

نکته: پودر دستی و ظرف شویی را به جای مواد شوینده لباسشویی (به دلیل تولید کف زیاد) به کار نبرید.

  • وجود حجم زیاد البسه در مخزن ماشین

ظرفیت هر مدل از لباسشویی با هم متفاوت است. در هر بار برنامه کامل شستشو نمی توان از چند کیلو بیشتر لباس داخل ماشین قرار داد. اگر مخزن را پر از لباس کنید کف حاصله از پودر شوینده داخل ماشین باقی می ماند و راه خروجی آن مسدود شده است.

برای رفع مشکل، مخزن دستگاه را خالی کنید. زیرا در صورت توجه نکردن به این موضوع احتمال آسیب به دیگ چرخان ماشین و دیگر قطعات وجود دارد ، در صورت تمایل مقاله برنامه های شستشوی لباسشویی بکو (Beko) و ارورهای ماشین لباسشویی زیمنس را نیز بخوانید!

حتما بخوانید:  آموزش نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

سایر عوامل متداول در باقی ماندن کف در دستگاه

  • تنظیم نبودن برنامه شستشو با نوع لباس

باید با راهنما و برنامه های دستگاه آشنایی داشته باشید که چه برنامه شستشو به چه حجم و چه نوع و جنس لباسی درون ماشین می توان قرار داد. عدم هماهنگی بین این چند مقوله، باعث تجمع کف داخل ماشین و البسه می شود. برنامه شستن لباس ها را با نوع، میزان و حجم و جنس تنظیم نمایید.

  • ایراد در پمپ تخلیه آب

شناخته ترین قطعه ماشین پمپ تخلیه آب را شامل می شود. کوچکترین ایراد در پمپ مانع تخلیه مناسب می گردد سپس روی البسه باقی می ماند. پمپ تخلیه را تعمیر و یا تعویض نمایید تا آب و کف به راحتی خارج و از درون مخزن تخلیه شود.

  • خرابی دریچه ورودی آب

از دیگر علت تجمع کف در مخزن دستگاه، خرابی دریچه ورودی آب هم می تواند باشد. هرگونه مانع و اشکالی در ورودی آب که ایجاد شود آب کافی وارد دیگ نخواهد شد و آبکشی البسه به درستی انجام نمی گیرد.

کف درون ماشین جمع می شود و لک و برفک های سفیدی روی لباس ها برجا می ماند. ادامه علت باقی ماندن کف در لباسشویی را دنبال کنید.

  • وجود جرم در دیواره و جداره دیگ

به مرور زمان و پس از چند مدت به دلیل سختی آب ورودی، جرم هایی در دیواره و سوراخ های دیگ تشکیل می شود. این جرم و رسوب ها در روزنه و جداره دیگ و مخزن سدی برای عدم تخلیه آب هستند.

به این ترتیب به مانند علل قبل، لک سفید حاصل باقی ماندن کف در لباسشویی است. در میان همه عوامل ناشناخته ترین عامل همین وجود جرم در جداره دیگ خواهد بود. توصیه می شود هر ۶ ماه یک بار ماشین را کاملا رفع رسوب و جرم زدایی کنید.

  • گرم نشدن آب
حتما بخوانید:  علت خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی چیست ؟ [نکات مهم] دکتر تعمیرکار

آخرین دلیل برای تجمع کف می توان به گرم نشدن آب نیز اشاره کرد. آب گرم با پودر ترکیب و حل خواهد شد و شستن البسه به خوبی انجام می شود.

اما برعکس اگر آب گرم نشود و پودر شوینده و آب با هم قاطی و حل نگردد  هنگام آبکشی و خشک کردن موجب کف کردن پودر و ماندن درون لباسشویی می شود.

کف را به چند روش داخل لباسشویی پاک و تمیز می کنید؟

کف را به چند روش داخل لباسشویی پاک و تمیز می کنید؟

  • در گام اول برای جلوگیری از برق گرفتگی دوشاخه را از پریز برق جدا کنید. سپس با پارچه نرم و یا اسفنج خشک کف داخل دیگ دستگاه را پاک کنید.
  • روش دیگر استفاده از آب و نمک درون مخزن لباسشویی است. با کمک نمک تمام کف ماشین لباسشویی را از بین ببرید.

سخن پایانی

همشهریان ساکن تهران در مناطق شمال، غرب، جنوب و شرق و شهرهای اطراف مانند اسلامشهر، شهریار، اندیشه می توانند از خدمات تعمیرات کلیه لوازم خانگی و الکتریکی کارشناسان دکتر تعمیرکار استفاده کنند.

دریافت تضمینی بهترین خدمات همراه با منصفانه ترین هزینه و تعهد اخلاقی و کاری را با مجموعه حرفه ایی دکتر تعمیرکار را تجربه کنید. امیدواریم از مطالب علت باقی ماندن کف در لباسشویی نیز بهره برده باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.