تخلیه نشدن آب لباسشویی |بررسی دلایل +متخصصین با تجربه | دکتر تعمیرکار
علت تخلیه نشدن آب

تخلیه نشدن آب لباسشویی یکی از مشکلات اساسی در لباسشویی می باشد و ما به شما می گوییم نگران نباشید ، ما تضمین می کنیم شما را با این مشکل تنها نمی گذاریم! زیرا در مقاله زیر همه دلایل احتمالی را لیست می کنیم تا به انتهای مسئله بپردازیم . و اگر همه چیز خوب پیش رفت ، از این راهنما برای چرخاندن ماشین لباسشویی خود مانند روز اول استفاده کنید همچنین علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی را بررسی خواهیم کرد.

الگوی معمول آسیب

یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی پیش می آید عدم تخلیه آب می باشد. زیرا اغلب این خطا فقط در مواقعی که ماشین لباسشویی چرخش خود را قطع کند یا لباسشویی بسیار مرطوب باشد ، نشان داده می شود. این نیز کاملاً اشتباه نیست ، و ناظر دقیق بلافاصله می بیند که دستگاه دیگر به سادگی احیا نمی شود. دلیل این امر کربن موجود در موتور یا سایر دلایل مکانیکی نیست ، بلکه به راحتی آب موجود در ماشین لباسشویی است. حتی اگر دیگر نمی توانید سطح آب لباسشویی را مشاهده کنید ، آب باقی مانده در زیر طبل می تواند مسئول این آسیب باشد.

قبل از یافتن علت

قبل از اینکه گام به گام به بررسی علل فردی مسئله تخلیه نشدن آب لباسشویی بپردازیم ، ابتدا باید آب را از ماشین لباسشویی تخلیه کنیم. زیرا باز شدن فوری فیلتر پرز منجر به ایجاد سیل متوسط ​​تا بزرگ می شود.  برای این منظور ، تقریباً در همه ماشین های لباسشویی یک شلنگ تخلیه در نزدیکی فیلتر پرز نصب شده است. گاهی اوقات این کمک تخلیه مستقیماً در فیلتر پرز قرار می گیرد. می توانید ببینید که در صحنه یا دستورالعمل های مربوط به ماشین لباسشویی خود کدام گزینه را انتخاب کرده اید.

نکته: اگر ماشین لباسشویی روی پایه بلند نشده باشد ، کاسه های تخت به عنوان ظروف جمع کننده مناسب هستند. و از سینی های پخت نیز می توان بسیار عالی استفاده کرد. به این ترتیب از یک خرابکاری خیلی بزرگ در امان می مانند.

 

بررسی اجمالی علل

در زیر همه دلایل احتمالی خالی نشدن ماشین لباسشویی شما را بر اساس فرکانس ذکر کرده ایم. در بخش مربوطه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد موضوع جداگانه پیدا کنید.

  1. فیلتر کرکی مسدود شده
  2. اجسام خارجی در پمپ (روی پروانه)
  3. شیلنگ تخلیه پیچ خورده / شیلنگ تخلیه
  4. شلنگ تخلیه مسدود شده
  5. مسدود شدن اتصال سیفون / سیفون
  6. مسدود شدن آرنج زهکشی (خلاصه ، پد پرستاری)
  7. پمپ تخلیه شکسته

 

۱. فیلتر کرکی مسدود شده

فیلتر برق لباسشویی پرز مسدود یکی از مهمترین دلایل متداول برای ماشین لباسشویی می تخلیه و باقی مانده آب در ماشین لباسشویی است. با بررسی های منظم می توان از این مشکل جلوگیری کرد ، اما بیش از حد فراموش می شود. اما نگران نباشید ، زیرا مطمئناً تنها نیستید! موقعیت فیلتر پرز باید از قبل با تخلیه آب در ماشین لباسشویی پیدا شده باشد. اگر این اتفاق نیفتاده است، معمولاً می توانید فیلتر کرک را در پشت فلپ تعمیر و نگهداری در قسمت پایین جلوی ماشین لباسشویی پیدا کنید. فیلتر کرک همیشه به همین ترتیب باز می شود ، یعنی با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت.

حتما بخوانید:  لباسشویی کندی هوشمند: تکنولوژی جدیدی برای شستشوی بهتر

اما مراقب باشید: آب دستگاه باید قبل از باز شدن تخلیه شود. اگر اکنون در فیلتر پرز ، مو ، پرز ، سکه ، گیره های مو یا موارد مشابه وجود دارد ، این مانده ها باید برداشته شوند. احتمالاً این دلیل پیش از این دیگر چرخش ماشین لباسشویی را یافته است. از طرف دیگر ، اگر فیلتر پرز تمیز باشد ، به مرحله دو بروید!

 

 

۲.مواد خارجی موجود در پمپ

کمی دورتر از دهانه فیلتر پرز ، پمپ تخلیه قرار دارد که در مرحله دوم بررسی می شود. بهترین راه برای دیدن پروانه ها تاباندن یک چراغ قوه کوچک به دهانه است. همه پمپ های تخلیه اساساً یکسان به نظر می رسند ، بنابراین فقط چهار پروانه باید در اینجا قابل مشاهده باشند. با این حال ، گاهی اوقات ، سنگ های کوچک ، گیره های مو ، سکه یا میخ در آنجا گم می شوند و پمپ را مسدود می کنند. و از پمپاژ ماشین لباسشویی به خوبی جلوگیری می کنند. راه حل بسیار ساده است: همه اشیا foreign خارجی برداشته می شوند و دستگاه باید دوباره کار کند. اگر هیچ چیز مسدود کننده ای وجود نداشته باشد و بتوان پروانه را بدون هیچ مشکلی با دست چرخاند ، علت این مشکل با شلنگ تخلیه ادامه دارد.

 

قطعات یدکی مورد نیاز

اگر فیلتر پرز یا پمپ تخلیه آسیب دیده باشد ، لازم نیست کل دستگاه دور ریخته شود. می توانید غربال مناسب یا پمپ مناسب را در فروشگاه ما پیدا کنید. اگر مدل ماشین لباسشویی خود را در بالای ماسک وارد کنید ، تمام لوازم یدکی مناسب ذکر می شود. اگر هنوز سوالی دارید ، لطفا با ما تماس بگیرید .

۳. شلنگ تخلیه گره خورده

اگر هنوز  مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی شناسایی نشده است ، مرحله بعدی شلنگ تخلیه است . ابتدا باید بررسی کنید که آیا در هر نقطه ای پیچ خورده است یا خیر. زیرا اگر دستگاه کمی در محل نصب سرگردان شود یا دستگاه به مکان جدیدی منتقل شود ، این اتفاق می افتد. همانطور که از شیلنگ های باغ مشخص است ، شیلنگ تخلیه پیچ خورده روش بسیار خوبی برای جلوگیری از شیلنگ است. و این قطعاً در اینجا مورد نظر نیست. اگر یک نقطه شلنگ خورده باشد ، می توانید دوباره آن را صاف کنید. با این حال ، موفقیت درازمدت شکل نخواهد گرفت. پس بهتر است شیلنگ تخلیه تعویض شود. خوشبختانه می توانید آن را در دسته بندی فرآیند پیدا کنید مطمئناً شلنگ تخلیه مناسب دستگاه شماست.

حتما بخوانید:  تعمیر موتور لباسشویی حایر [علائم خرابی موتور+هزینه] دکتر تعمیرکار

۴. شلنگ تخلیه مسدود شده

اگر شلنگ تخلیه سالم باشد ، دلیل احتمالی بعدی انسداد در شیلنگ تخلیه است . زیرا اگر اشیا small کوچک و کوچکی مانند بسته شدن پلاستیک ، قلاب های کوچک یا موارد مشابه از طریق فیلتر پرز و پمپ راه پیدا کرده باشند ، می توانند منجر به بسته شدن در شیلنگ تخلیه شوند. این انسدادها اغلب در زانوی اتصال سیفون دیده می شوند . با دمیدن از طریق شلنگ این مسئله به راحتی قابل بررسی است. حتی اگر هیچ مقاومت محسوسی وجود نداشته باشد ، مفصل زانو ، در صورت وجود ، هنوز باید توسط شلنگ تخلیه بررسی یا بسته شود. فقط در این صورت است که می توانید با خیال راحت گرفتگی شلنگ تخلیه را به عنوان منبع خطا رد کنید.

 

۵. مسدود شدن اتصال سیفون

مشکل همیشه از خود ماشین لباسشویی نیست ، یک سیفون مسدود شده همچنین می تواند از تخلیه نشدن آب لباسشویی جلوگیری کند. بهترین راه برای بررسی سیفون در مورد سیفون پنهان از طریق دریچه تعمیر و نگهداری قابل دسترسی است. از طرف دیگر ، یک سیفون در معرض می تواند برداشته شود و خیلی راحت شستشو شود.

توجه: مشکل گرفتگی سیفون اغلب در مواقعی اتفاق می افتد که خشک کن علاوه بر ماشین لباسشویی به سیفون نیز متصل باشد. زیرا در این صورت کرک موجود در آب تغلیظ شده به طور گسترده روی سیفون قرار می گیرد. علاوه بر سیفون ، یک اتصال دوتایی – این سوئیچ است که امکان اتصال دو دستگاه مانند ماشین لباسشویی و خشک کن را فراهم می کند – می تواند مسبب مشکل خالی نشدن ماشین لباسشویی باشد. اگر به اشتباه نصب شده باشد ، در بدترین حالت یک دستگاه آب پمپ شده را به دستگاه دیگر متصل به همان سیفون پمپ می کند. اگرچه می توان سیفون را نیز به عنوان منبع خطا کنار گذاشت ، مرحله بعدی بررسی اجزای داخلی ماشین لباسشویی است.

نکته: اگر شیلنگ تخلیه را به سطل مناسب و بزرگی هدایت کنید و اجازه دهید دستگاه پمپ کند ، بلافاصله می توانید متوجه شوید که این به دلیل سیفون است یا چیز دیگری.

 

 

۶. مسدود شدن تخلیه آرنج

انسداد همچنین می تواند در مسیر رسیدن به فیلتر پرز ایجاد شود. شلنگی که مسئول این امر است ، آرنج تخلیه نامیده می شود. این شلنگی است که لیک را از وان به سمت فیلتر پرز و به ترتیب به پمپ هدایت می کند. این معمولاً دارای اصطلاحاً قفل سازگار با محیط زیست است. این اساساً چیزی بیشتر از توپی نیست که مانع از شروع بوی نامطبوع سیفون از طریق ماشین لباسشویی شود. و این مکان همچنین برای گیر افتادن اجسام در آن و مسدود شدن این مسیر زه کشی ساخته شده است. با شروع با جوراب کودک ، پد یا زیر شلوار پرستاری ، بسیاری از مواردی که تصور می شد از بین رفته اند ، می توانند در آرنج تخلیه پیدا شوند.

حتما بخوانید:  رفع اشکالات متداول لباسشویی بوش [نکات مهم+جدید] دکتر تعمیرکار

متأسفانه دسترسی به آن از زیر و بدون هیچ مانعی به ندرت امکان پذیر است. زیرا ماشین های لباسشویی امروزی غالباً دارای یک کف کف با یک توقف آب یکپارچه هستند ، بنابراین ابتدا باید آنرا جدا کرد. با این حال ، به محض دسترسی به آرنج تخلیه ، بررسی به بازی کودک تبدیل می شود. آرنج تخلیه فقط باید از پمپ تخلیه بسته شود و از نظر انسداد بررسی شود. ما دقیقاً نحوه انجام این کار را در راهنمای دیگری به شما نشان خواهیم داد.

 

قطعات یدکی مورد نیاز

اگر توانستید شلنگ تخلیه یا آرنج تخلیه ماشین لباسشویی خود را به عنوان یک مشکل شناسایی کنید ، می توانید این قطعات یدکی را نیز در فروشگاه ما پیدا کنید. و اگر مطمئن نیستید که کدام قسمت متناسب است ، فقط از ما بخواهید . خوشحال می شویم که به شما کمک کنیم

۷. پمپ تخلیه شکسته

تنها دلیل باقی مانده در واقع پمپ تخلیه است . زیرا حتی این امر می تواند به مرور زمان از کار خودداری کند. قبل از اینکه این خیلی سریع تعویض شود ، باید سایر دلایل را رد کرد و خود پمپ تخلیه از نظر عملکرد بررسی شد. این مورد با شروع خالی ماشین لباسشویی و قطع آن به محض ورود آب به دست می آید. سپس برنامه را روی پمپاژ تنظیم می کنید ، اما شیلنگ تخلیه را به داخل یک ظرفشویی یا یک سطل بزرگ هدایت می کنید. همچنین می توانید با باز کردن فیلتر کرک ، برنامه تخلیه را شروع کرده و پمپ را تماشا کنید. اما این فقط به شما نشان می دهد که پمپ در حال کار است. از این طریق نمی توان تعیین کرد که آیا واقعاً آب را حمل می کند.

اگر این آزمایش منفی باشد ، یعنی آب از شلنگ تخلیه به طور کلی یا فقط در لقمه های کوچک خارج نمی شود ، در واقع پمپ تخلیه خراب است. اما نگران نباشید ، در بیشتر موارد تعویض پمپ تخلیه علم موشک نیست ، همانطور که دستورالعمل های مرتبط به شما نشان می دهد. و اگر به پمپ تخلیه نیاز دارید مطمئناً با کمک شماره دستگاه خود در دسته پمپ های تخلیه و تخلیه به دنبال آن می گردید.

 

در حال حاضر این مشکل که تخلیه نشدن آب لباسشویی است باید حل شود. اگر دستورالعمل ها به شما کمک کردند ، ما مطمئناً خوشحال خواهیم شد اگر می توانید لوازم یدکی مورد نیاز خود را از ما تهیه کنید. اگر مشکلی در نصب دارید یا اگر دیگر نمی دانید چطور پیش بروید ، خوشحال می شویم که فراتر از این دستورالعمل ها به شما کمک کنیم.

چون خدمات اولویت اصلی ماست!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.