ارورهای ماشین لباسشویی زیمنس [100% کاربردی ] دکتر تعمیرکار
ارور دلایل مهم ارور ماشین لباسشویی زیمنس

اغلب ما با برند زیمنس آشنایی داریم. زیمنس بزرگترین شرکت تولیدی صنعتی در کل اروپا است. هم اکنون این شرکت ابر خوشه‌ای آلمانی تولیدات ماشین های لباسشویی هوشمند خود را به سراسر نقاط دنیا ارسال کرده و از مشتریان میلیونی در این حوزه برخوردار است. در ماشین لباسشویی زیمنس تجهیزات مدرن و پیشرفته­ای وجود دارد که کاربر در عین استفاده آسان از آن در جهت شستشوی لباس های خود بهترین کیفیت از تمیزی لباس ها را نیز به دست می آورد.

اما ممکن است در این بین یک سری ایرادات و مشکلات فنی نیز در دستگاه دیده شود. در صورت بروز ایرادات می توانید شاهد ” ارورهای ماشین لباسشویی زیمنس” باشید. در این حالت به دنبال رفع هر چه سریعتر ایرادات ماشین لباسشویی خود می توانید با مجموعه دکتر تعمیرکار متشکل از تعمیرکاران باسابقه و مجرب در زمینه تعمیرات لباسشویی زیمنس تماس بگیرید.

مهمترین ارورهای لباسشویی زیمنس و راهکارهای رفع آن

جهت آشنایی کاربران عزیز در این قسمت به بررسی کدهای خطا و اروهای ماشین لباسشویی زیمنس خواهیم پرداخت. این ارورها عبارتند از:

  • ارور شماره ۱

در صورت مشاهده این ارور می توان فهمید با راه‌اندازی دستگاه، درب ماشین لباسشویی همچنان کامل بسته نشده است. برای رفع آن باید درب را باز کرد و دوباره آن را بست. سپس مجدداً دستگاه را راه‌اندازی کرد. در صورت عدم رفع این مشکل باید سایر قطعات را مورد بررسی قرار داد.

  • ارور شماره ۲

این ارور حاکی از نامناسب بودن فشار آب بوده و دستگاه نتوانسته در حد مناسب و استاندارد عملیات آبگیری را انجام دهد. برای رفع آن باید فیلتر، شیر برقی و شیلنگ های آب ورودی را به دقت مورد بررسی قرار داد.

  • ارور شماره ۳

با بروز این ارور می توان نتیجه گرفت المنت حرارتی یا مدار دستگاه لباسشویی زیمنس شما دچار مشکل شده است. در این حالت هرچه سریعتر با تعمیرکار مجاز ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

  • ارور شماره ۴
حتما بخوانید:  مشکلات لباسشویی ایندزیت

در صورت عدم تخلیه آب از دستگاه لباسشویی زیمنس این کد خطا به شما هشدار خواهد داد. در صورت وجود گرفتگی و انسداد در فیلتر یا پمپ تخلیه، آب به خوبی از دستگاه تخلیه نخواهد شد. گاهی اوقات افراد بیش از ظرفیت لباسشویی اقدام به بارگیری آن کرده و سبب ضعف در تخلیه آب می شوند. در این حالت با خاموش کردن دستگاه نسبت به کم کردن لباس های داخل لباسشویی اقدام کنید. استفاده از مقادیر نامناسب و غیر استاندارد شوینده ها نیز می تواند در بروز این ارور موثر باشد.

  • ارور شماره ۵

چنانچه برای موتور دستگاه مشکلاتی به وجود آید این کد خطا نمایش داده خواهد شد. در صورت دیدن این ارور هر چه سریعتر با تعمیرکار مجاز ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

  • ارور شماره ۶

چنانچه عمل گرم کردن در ماشین لباسشویی با اختلال مواجه شود این کد خطا به شما هشدار خواهد داد. در این حالت باید سنسور حرارتی دستگاه لباسشویی زیمنس توسط تعمیرکار مورد بررسی یا تعویض قرار گیرد.

  • ارور شماره ۷

این ارور نشان می دهد سنسور NTC دستگاه با مشکل مواجه شده است. در این حالت لباسشویی برنامه شستشوی خود را بدون عمل گرم کردن به پایان می رساند. این مشکل باید حتماً توسط تکنسین فنی و متخصص در حوزه تعمیرات ماشین لباسشویی مورد بررسی و رفع قرار گیرد.

استفاده از تعمیرکاران مجاز لباسشویی جهت رفع ایرادات فنی لباسشویی

اما دسته بندی سایر ارورهای ماشین لباسشویی زیمنس در جدول زیر عنوان شده است:

ارورهای E در ماشین لباسشویی زیمنس راهکار رفع آن ها
E16 ارور E16 در ماشین لباسشویی زیمنس به معنای کار نکردن قطعه میکروسوئیچ درب است. چنانچه به دنبال رفع این کد خطا هستید باید قسمت‌های قفل درب و همچنین میکروسوئیچ را مورد بررسی قرار دهید. می توانید از راهنمایی دفترچه ماشین لباسشویی کمک بگیرید.
E17 ارور E17 در ماشین لباسشویی زیمنس به معنای زیاد شدن مدت‌زمان آبگیری دستگاه لباسشویی شما است. ممکن است شیر آب متصل به دستگاه قطع شده یا دچار پیچ خوردگی شده باشد.
E18 این کد خطا به معنای بسته بودن پمپ تخلیه دستگاه است. پمپ تخلیه دستگاه را از وجود انسداد یا خرابی چک کنید.
E19 به معنای صرف شدن مدت‌زمان زیاد به‌منظور گرم کرد آب می‌باشد. برای رفع این کد خطا باید المنت دستگاه را چک کرده و از ضعیف نبودن ولتاژ برق ورودی نیز اطمینان پیدا کنید.
E20 نمایش این کد خطا به معنی معیوب بودن المنت دستگاه می‌باشد. برای رفع این کد خطا باید نسبت به بررسی سنسور NTC اقدام کنید.
E23 وجود این کد حاکی از معیوب بودن اکو استاپ است. برای رفع این کد خطا از بسته نبودن شیر آب مطمئن شوید.
E25 سنسور کف دیگ را بررسی کنید.
E26 اطمینان پیدا کنید که ولتاژ بین بازه ۰٫۵ الی ۳٫۵ باشد. می توانید هیدروستات را مورد بازبینی قرار دهید.
E27 هیدروستات و شیلنگ آن را چک نمایید.
E28 بررسی سلامت سنسور کف دیگ الزامی است.
E29 شیر آب را از لحاظ باز بودن و نیز اکو استاپ و سنسور کف را از لحاظ سالم بودن مورد بررسی قرار دهید.
E31 باید  شیلنگ خروجی، هیدروستات و پمپ تخلیه را بررسی نمایید.
E32 از سالم بودن و درست کار کردن خشک‌کن لباسشویی اطمینان پیدا کرده و توجه داشته باشید مقدار لباس‌هایی که در دیگ لباسشویی می‌گذارید بیش ‌از حد زیاد یا کم نباشد.
E34 درب لباسشویی را بررسی کنید در صورت لزوم میکروسوئیچ درب باید تعویض گردد.
E35 درب لباسشویی را از جهت خرابی قفل مورد بررسی قرار دهید.
E36 سیم‌کشی، سوکت و میکروسوئیچ را بررسی کنید.
E37 شکستگی و خرابی سنسور NTC سبب بروز این کد خطا می‌شود.
E47 معیوب بودن سنسور دما ناشی از وجود این کد خطا در دستگاه است.
E48 احتمال خرابی در موتور یا کم بودن ولتاژ در ماشین لباسشویی می باشد.
E49 زیاد بودن ولتاژ نیز سبب بروز این کد خطا در ماشین لباسشویی زیمنس می شود.
E50 موتور و رله برد باید بررسی شود.
E51 لباسشویی از جهت سلامت موتور باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرد.
E58 کم بودن سرعت چرخش موتور سبب بروز این کد خطا خواهد شد.
E59 ماشین لباسشویی زیمنس باید از جهت اتصالات و خرابی در سیم کشی ها مورد بررسی قرار گیرد.
E60 سنسور کف باید مورد بازبینی قرار گیرد.
E61 ماشین لباسشویی زیمنس باید از لحاظ ایرادات قفل درب و مدار سیستم بررسی شود.
E63 در صورت بروز مشکلات در برد دستگاه این کد خطا به کاربر هشدار خواهد داد.
حتما بخوانید:  تعمیر موتور لباسشویی سامسونگ [دلایل+علائم خرابی] دکتر تعمیرکار

سخن آخر

در این مطلب با ارورهای ماشین لباسشویی زیمنس و دلایل بروز آن آشنا شدید. اما همانطور که در داخل مطلب هم توضیح دادیم برخی از این ایرادات تنها توسط یک متخصص فنی آشنا در حوزه تعمیرات ماشین لباسشویی زیمنس حل خواهد شد. از این رو “مجموعه دکتر تعمیرکار “با بیش از ۱۵ سال سابقه ارائه خدمات تعمیرات به مشتریان عزیز به کمک کاربر ماشین لباسشویی زیمنس آمده است. تکنسین های زبده این مجموعه با استفاده از جدیدترین ابزار ها به تشخیص سریع ایرادات و رفع مشکلات ماشین لباسشویی زیمنس شما خواهند پرداخت ، تعمیر لباسشویی در شهریار و استان تهران تخصص ما میباشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.