علت خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی چیست ؟ [نکات مهم] دکتر تعمیرکار
علت خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی چیست

تا علت خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی را پیدا نکنیم، نمی توانیم آن را تعمیر نماییم. دلایل خرابی درب لباسشویی ال جی، به عوامل مختلفی باز می گردد. تنها یک تعمیرکار ماهر است که می تواند بدونه وارد کردن آسیب به دستگاه، مشکل را برطرف نماید. در ادامه این مقاله با عوامل متعدد علت خرابی در لباسشویی ال جی و نحوه برطرف کردن آن آشنا می شوید. تا پایان با دکتر تعمیرکار همراه شوید تا اطمینان یابید که این اشکالات با کمی بررسی دقیق و شاید تعویض برخی از قطعات، قابل تعمیر است و نیازی به خرید لباسشویی جدید ندارید. در پایان اگر مشکلتان حل نشد جهت تعمیر لباسشویی ال جی از خدمات دکتر تعمیرکار استفاده نمایید.

علت خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی کدام است؟

پیش از پرداختن به علت خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی LG، بهتر است با نحوه قفل و باز شدن درب لباسشویی ال جی آشنا شوید. به طور خلاصه مجموعه ایی از قطعات، مانند دستگیره و ضامن و میکروسوئیچ، مسئولیت باز و بسته شدن درب لباسشویی را برعهده دارند. هر گاه دستگاه را روشن می کنید، از طرف برد الکتریکی یک پیغام برای میکروسوئیچ ارسال می شود. با قفل شدن کامل درب، فرآیند آب گیری و شستشو آغاز می گردد. اگر به هر علت مشاهده کردید که دستگاه برنامه شستشو را اجرا نمی کند، احتمالا درب درست بسته نشده است. بعد از پایان عملیات شستشو و آبکشی و خشک کردن لباس ها، میکروسویئچ در مدار قرار می گیرد و درب به راحتی باز می شود. در این فرآیند ضامن و دستگیرهها هم به کمک بقیه اجزا می آیند تا درب ماشین لباسشویی ال جی به درستی کار کند. در واقع عمده ترین دلایل خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی به قرار زیر است:

  • عدم تخلیه آب

آب گیری جز مراحل اولیه برنامه شستن البسه است. در طول عملیات شستشو، بارها آب وارد دیگ شده و تخلیه می شود. اما اگر بعد از پایان برنامه شستشو، آب داخل دیگ باقی ماند باز شدن درب ماشین لباسشوی ال جی با مشکل رو به رو میشود. در این مواقع برد دستگاه، وجود آب داخل ماشین را حس کرده و پیغام باز شدن درب را برای میکروسوئیچ ارسال نمی کند. اگر دوباره برنامه آبکشی را اجرا کنید، آب تخلیه شده و علت خرابی درب لباسشویی ال جی مرتفع می شود. در صورت عدم تخلیه آب، احتمال اینکه مسیرهای تخلیه آب مسدود شده باشد فراوان است، بنابراین نیاز به بررسی دقیق تری دارد.

حتما بخوانید:  یاتاقان در ماشین لباسشویی چه نقشی دارد؟

درب ماشین لباسشویی ال جی

  • فعال بودن قفل کودک لباسشویی ال جی

یکی از دلایل ساده  برای باز نشدن درب لباسشویی به علت فعال و غیرفعال شدن دکمه قفل کودک لباسشویی ال جی است. اگر به هر علت کلید قفل کودک را فشار دهید، تمامی کلیدهای پنل غیرفعال می شوند و کد cl  بر روی LCD ظاهر خواهد شد. تا زمانی که فرآیند شستن لباس ها پایان نیابد و بعد از آن کلید پاور را فشار ندهید درب ماشین قفل خواهد بود و شما نمی توانید آن را باز کنید. در این وضعیت، دلیل باز نشدن درب لباسشویی فقط به علت فعال بودن قفل کودک، برای جلوگیری از خرابی های ناشی از دستکارهای بی رویه بچه ها است.

  • ایراد در میکروسوئیچ و قفل درب

یکی از رایج ترین علت های خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی، ناشی از قطعه ای به نام میکروسوئیچ است. این قطعه که بخشی از اجزای درب است، مستقیم با برد الکتریکی ارتباط دارد. با تنظیم برنامه شستشو، اول از همه میکروسوئیچ وارد عمل می شود و درب را قفل کرده تا فرمان آبگیری صادر شود. یکی از دلایل ایراد در درب لباسشویی ال جی، وجود مشکل در این قطعه است. خوشبختانه در مدل های جدید ال جی اگر این قطعه معیوب شود، کد ارور حاصل از آن روی صفحه نمایش نمایان می شود. برای برطرف کردن این مشکل کافی است، که این قطعه را تعویض کنید. اگر نتوانستید از قفل دستی استفاده کنید و لباس ها را از داخل دستگاه خارج کنید، باید با تعمیرکاران متبحر تماس بگیرید تا بدون آسیب بیشتر لباسشویی را تعمیر نمایند.

  • عدم اتمام چرخه شستشو

در طول فرآیند شستشو، درب لباسشویی هرگز باز نمی شود. زیرا تا هنگامی آب در دیگ باقی است، درب باز نمی شود. برای رفع مشکل، اگر مجددا عملیات شستن را اجرا کنید تا آب وارد دستگاه و سپس تخلیه شود. اگر ایراد به قوت خود باقی ماند و باز هم درب قفل بود، احتمالا انسدادی در مسیر زهکشی وجود دارد، که آب را تخلیه نمی کند. شاید مشکل با تمیز کردن و تعویض فیلتر برطرف گردد.

حتما بخوانید:  ارورهای ماشین لباسشویی ایندزیت

خرابی در لباسشویی ال جی

  • فرسودگی لولای درب

درب دستگاه با لولا و زبانه، باز و بسته می شود. جنس لولا ها نیز پلاستیکی است تا  حتی کمترین مشکلی برای باز و بسته شدن درب به وجود نیاید. گذشت زمان باعث فرسودگی و آسیب دیدگی لولاها می شود. اگر قطعات مربوطه چون زبانه و تیوپ را عوض کنید، ایراد رفع می گردد. لولا و پین های آن، باید توسط تعمیرکار تعویض شود.

  • شکستگی دستگیره درب

یکی دیگر از دلایل خرابی درب لباسشویی ال جی، شکستگی درب است. ضربه به درب یا شکسته شدن و شل بودن دسته، احتمال خرابی درب را افزایش می یابد. اگر با احتیاط درب دستگاه باز را نکنید، ممکن است که به مرور آسیب ببیند و آنگاه مجبور می شوید که در را به طور کامل تعویض کنید.

  • ایراد در قطعه سوئیچ فشار

ایراد در سوئیچ فشار و انسداد سیستم فشار، منجر به قفل درب لباسشویی می شود. با بروز این مشکل احتمال اینکه آب از پمپ تخلیه، بیرون آید فراوان است. در این هنگام سوئیچ فشار خراب است و درب باز نمی شود. وجود هوا مانعی برای باز شدن قفل است. دستگاه را خاموش کرده سوئیچ فشار را تنظیم کرده و بعد از سپری شدن چند دقیقه قفل را باز نمایید.

و در آخر

اگر بخواهید به دلایل قفل شدن درب لباسشویی ال جی پی ببرید، باید از انواع علت خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی مطلع باشید. بدون اطلاع از نوع مشکل، هرگز سعی نکنید که درب دستگاه را باز کنید. فشار و دستکاری های بی مورد باعث وسعت خرابی و ایراد لباسشویی میشود. بهتر است با بروز هر مشکل و کد خطایی با دکتر تعمیرکار تماس بگیرید. زیرا تکنسین های کارآزموده این مجموعه در تمامی شعبه های فعال در تهران، شهریار، پرند، اندیشه و غیره آماده خدمترسانی هستند و در اسرع وقت درب منزل شما حاضر می شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.