علت ارور le لباسشویی ال جی چیست + راهکار | دکتر تعمیرکار
علت ارور le لباسشویی ال جی

شاید شما هم مضطرب شده اید و به دنبال علت ارور le لباسشویی ال جی می باشید. همواره محصولات ال جی LG از با کیفیت ترین لوازم خانگی بوده اند و شما مخاطبان گرامی، سعی می کنید که از وسایل برقی خود به بهترین نحوه استفاده کنید. به خاطر همین بروز هر کد خطا و مشکلی شما را نگران می کند. زیرا با خرابی دستگاه، لباس های چرک روی هم تلنبار می شود. همچنین پاکیزگی منزل را هم تحت شعاع قرار می دهد. هر کد خطایی نشانه ایراد در یکی از قطعات و برنامه های دستگاه است. ارور le ماشین لباسشویی ال جی نیز، یکی از همین کد خطاهای مهم است. پس اگر این ارور را در صفحه نمایش دستگاه مشاهده کرده اید، ادامه نوشتار در سایت دکتر تعمیرکار را مطالعه کنید. در پایان اگر مشکلتان حل نشد جهت تعمیر لباسشویی ال جی از خدمات دکتر تعمیرکار استفاده نمایید.

علت ارور le لباسشویی ال جی چه زمانی ایجاد می شود؟

ارور le ماشین لباسشویی ال جی زمانی بر روی صفحه LCD پنل کاربری ظاهر می شود که دستگاه را روشن کرده اید. غالبا این کد، در اوایل برنامه شست و شو و به ندرت در اواسط و اواخر کارکرد ماشین دیده می شود. پس با نقش بستن کدخطای le روی صفحه نمایش، فرآیند شست و شو متوقف می شود. از این به بعد هرگاه ارور LE ظاهر شد شما باید متوجه شوید که مشکلی برای موتور لباسشویی ال جی ایجاد شده است. به طور واضح تر موتورگردان ماشین قفل شده است که ادامه عملیات شستشو مقدور نمی باشد. در واقع ارور LE ، یکی از مهمترین کد خطاهای لباسشویی است که بیان می کند قطعه مهمی دچار مشکل شده است. دلایل مختلفی برای بروز این اتفاق وجود دارد که برخی از دلایل را تنها تکنسین های مجرب و حاذق توانایی برطرف کردن آنان را دارند. اگر نیاز به عیب یابی دقیق تری داشتید، می توانید با مهندسین دکتر تعمیرکار تماس گرفته و خدمات مورد نظر را دریافت کنید.

حتما بخوانید:  علت آبریزش لباسشویی کندی [علائم خرابی+رفع مشکل] دکتر تعمیرکار

کلیه علت ارور LE لباسشویی ال جی

علت ارور le لباسشویی ال جی، در چند مورد محدود شده است. این مشکل تنها در ماشین لباسشویی های گیربکسی برند ال جی به وجود می آید. برای رفع ارور le لباسشویی ال جی باید با تمامی دلایلی که در زیر آورده می شود آشنایی مختصری داشته باشید. پس با ما همراه شوید تا همچنان دستگاه لباسشویی شما بهترین راندمان را ارائه دهد.

 • نصب و راه اندازی اشتباه لباسشویی

اگر که همیشه توصیه می کنیم نصب و راه اندازی دستگاه را باید توسط تکنسین های ماهر انجام شود، بی دلیل نیست. زیرا یکی از علت های ارور le  ماشین لباسشویی ال جی به دلیل نصب اشتباه، رخ می دهد. در این حالت ممکن است که ایرادی بین کنترل پنل و موتور دستگاه به وجود آمده باشد. اگر مشکل اتصال بین این دو قطعه در دستگاه های تازه نصب شده برطرف گردد، این کد نیز ناپدید می شود.

علت ارور le لباسشویی ال جی

رفع کد خطا

برای رفع این مشکل، تنها کافی است مراحل زیرا را انجام دهید. تا عملکرد دستگاه شما به حالت قبل باز گردد.

 1. دستگاه را خاموش کنید.
 2. دوشاخه را از پریز جدا نمایید.
 3. کلید start/stop را تنها به مدت ۵ ثانیه نگه دارید.
 4. مجددا دوشاخه را وصل کرده و ماشین را روشن نمایید.
 • استفاده از مواد شوینده زیاد

شاید دلیل کد خطای le ال جی به مصرف بیش از حد مواد شوینده باز می گردد. شما هر چه هم سعی کنید که بهترین شوینده را انتخاب کنید، اما باز باید به دستورالعمل دستگاه توجه کرد. هرگز استفاده زیاد از مواد شوینده به معنای تمیزی بیشتر البسه نیست. مقدار مجاز استفاده از مواد شوینده برای هر بار عملیات شستشو درون جاپودری لباسشویی ال جی مشخص شده است. پس نباید پودر یا مایع شستشوی لباس ها از حد مجاز فراتر رود. زیرا کف اضافه در داخل دیگ باعث ایجاد ارور le شود. علاوه بر ظاهر شدن این کد، می تواند مشکلات دیگری به دستگاه تحمیل کند. پس اکیدا توصیه می کنیم که فقط دفترچه راهنما را مطالعه کنید زیرا مقدار مصرف مواد پاک کننده را تعیین کرده است.

حتما بخوانید:  راهنمای ماشین لباسشویی الکترولوکس

نحوه رفع ایراد

 1. دستگاه را به مدت نیم ساعت خاموش کنید.
 2. پریز را از برق بکشید و به مدت نیم ساعت پریز را هم جدا کنید و منتظر بمانید تا کلیه کف های اضافه حل شده و از بین بروند.
 3. سپس دستگاه را روشن کنید و دکمه spin speed را فشار داده و بعد NO spin  را هم انتخاب کنید.
 4. در این حالت دکمه start/pause را فشار دهید تا عملیات تخلیه انجام شود.
 5. برنامه آبکشی را انتخاب کنید تا کف های اضافه به خوبی از بین بروند.

نکته: شاید شما مجبور شوید چندین مرتبه عملیات آبکشی را انجام دهید تا تمام کف ها از لباس ها جدا شود ). در این بخش می توانید مقاله نحوه ریست کردن لباسشویی ال جی را مطالعه فرمایید.

 • مشکل در مقدار بار البسه

در دفترچه راهنما، گنجایش و ظرفیت لباسشویی ال جی مشخص شده است. ظرفیت اکثر دستگاه ها ۵ یا ۷ یا ۸ کیلویی هستند. البته نکته ایی که وجود دارد این است که وزن لباس ها در حالت خیس باید با ظرفیت دستگاه مطابقت داشته باشد. بعد از قرار دادن لباس ها داخل دیگ باید یک وجب از فضای بالای دیگ خالی باقی مانده باشد. در غیر این صورت مشخص می شود که شما بیش از گنجایش دستگاه، لباس درون آن گذاشته اید. پس بر اساس وزن لباس ها برنامه شستشو را هم تنظیم کنید.

رفع ارور لباسشویی ال جی

رفع ارور

 1. دستگاه را خاموش کنید.
 2. نیم ساعت اجازه دهید که موتور دستگاه خنک شود.
 3. دکمه start/pause را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید.
 4. سپس مقدار لباس ها را کم کنید و بار اضافه را خارج نمایید.
 5. ماشین را روشن کرده تا ادامه عملیات شستشو پایان یابد.
 • مشکل در فیوز حرارتی
حتما بخوانید:  تعمیر لباسشویی بوش که آبگیری نمی کند [رفع مشکل] دکتر تعمیرکار

یکی از مهمترین علت های ارور le لباسشویی ال جی در رابطه با قطع شدن فیوز حرارتی موتور است. عملکرد این قطعه باعث جلوگیری از حرارت زیاد موتور می شود. به این ترتیب مانعی برای آسیب دائمی به موتور و دستگاه است.

نحوه رفع خطا

 1. دستگاه را خاموش نمایید.
 2. بعد از گذشت نیم ساعت و خشک شدن موتور، دستگاه را مجدد روشن کنید. اگر کد خطا همچنان روی صفحه نمایش وجود داشت، ملزم هستید که با تکنسین و تعمیرکاران تماس بگیرید.
 • مشکل سیم پیچی و روتور

این مشکل در قطعات مهم دستگاه نهفته است. احتمالا به دلایلی چون استفاده از دستگاه ، نوسانات برق و یا فرسودگی قطعات و لباسشویی ایجاد می شود.

نحوه رفع خطا

با تعمیرکاران مجاز تماس گرفته تا مراحل عیب یابی را آغاز کنند و شاید لازم باشد که این قطعات ( موتور، میکروسوئیچ و غیره ) را تعویض نمایید.

 • استفاده مداوم از لباسشویی

چنان چه به طور مداوم از دستگاه استفاده کرده و ماشین دائما روشن باشد، ارور le در صفحه نمایش ظاهر خواهد شد. توصیه اکید می شود که تنها یکبار در روز از لباسشویی استفاده کنید. اما اگر ناچار بودید که در طول روز چند بار ماشین را روشن کنید، تا مراحل ۱ تا ۲ ساعت فاصله بین هر بار عملیات شستشو قرار دهید.

رفع خطا

برای رفع کد خطای مربوطه، دستگاه را خاموش کنید تا به مدت ۱ ساعت استراحت کند . بعد آن را روشن کنید تا در طول روز تنها یکبار البسه را داخل ماشین بشویید.

و در آخر

بر اساس علت ارور le لباسشویی ال جی اقدامات ضروری را انجام دهید. در برخی موارد با یک ساعت استراحت دستگاه، کد خطا از بین می رود. گاهی اوقات مجبور می شوید که دستگاه را ریست کرده و آخرین راه کار هم کمک گرفتن از تخصص تکنسین های حاذق و مجرب چون دکتر تعمیرکار هستند. کلیه شعبه های فعال دکتر تعمیرکار در مناطق ۲۲ گانه تهران، اسلامشهر، پرند، شهریار در اسرع وقت خدمات را ارائه می دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.