آموزش روشن کردن پکیج دیواری به زبان ساده|دکتر تعمیرکار
راه اندازی پکیج دیواری

در زمانه ایی که به عصر تکنولوژی معروف شده است، برای روشن کردن هر دستگاهی که در منزل یا محیط کار دارید باید اطلاعات مختصری از نحوه کار و روشن کردن دستگاه و وسیله مورد نظر داشته باشید.

هدف از نوشتن این مقاله برای شما خوانندگان محترم سایت دکتر تعمیرکار آموزش روشن کردن پکیج دیواری در انواع برندها و مدل های مختلف و محبوب در بازار است.

آموزش روشن کردن پکیج دیواری برند لورچ (آریان)

پکیج لورچ از جمله برندهای است که در مدل های مختلف تولید شده و در بازار این لوازم می توان یافت؛ در ادامه با نحوه روشن کردن این برند آشنا خواهید شد.

این دستگاه از یک پنل کاربری ساده ایی تشکیل شده که دارای یک کلید A و صفحه نمایشگر است. بر روی نمایشگر علائم و اعدادی وجود دارد که هر کدام نشانگر بخشی از عملکرد این دستگاه است. از این موارد می توان به نشان دهنده وضعیت زمستانه و تابستانه آن اشاره کرد. کدهای خطا، نشان دهنده ایرادات در دستگاه بوده و باید تعمیرکار به بررسی آن ها بپردازد.

 • اولین مرحله در ابتدای شروع کار فعال کردن وضعیت تابستانه یا زمستانه است.

کلید A را بچرخانید تا روی عدد ۶ برسد. در این حالت نشانگر ب ف شروع به چشمک زدن می‌کند. یکبار دیگر کلید  Aرا فشار دهید تا شماره ۵ که نشانگر خورشید است روشن شود. به این طریق شما پکیج را در وضعیت تابستانه قرار داده اید. اما برای تنظیم پکیج در حالت زمستانه، کلید  Aرا بچرخانید تا با علامت و شماره ۵ برسد در این حالت نشانگر خورشید بر روی صفحه نمایش شروع به چشمک زدن می کند. و اما برای قرار دادن در وضعیت زمستانه تنها کافی است که با فشار دادن کلید A نشنگر برف دستگاه را فعال کنید.

 • دومین مرحله افزایش و یا کاهش دمای آب است.
حتما بخوانید:  آموزش مقدماتی جهت تعمیر برد پکیج بوتان

اگر می خواهید دمای آب مصرفی پکیج را تغییر دهید، باید کلید A را چرخانده و آن را در وضعیت شماره ٧ قرار دهید تا روشن شده و چشمک بزند. سپس مجددا کلید A را فشار داده و دمای دلخواه خود را انتخاب کنید.

نحوه ی راه اندازی پکیج

آموزش روشن کردن پکیج دیواری بوتان

بوتان هم یکی دیگر از برندهای معروف و محبوب بازار است. پرفروش ترین مدل های پکیج بوتان شامل ورونا، پرلا، پارما هستند. در این قسمت قصد داریم تا شما را با آموزش روشن کردن چند نمونه از مدل های بوتان بیشتر آشنا کنیم.

در تمام مدل های پکیج دیواری بوتان، نحوه روشن کردن آن ها یکی است. در واقع پنل های تعبیه شده در هر مدل با بقیه مدل ها تفاوت چندانی با هم ندارند.

 • مدل پارما

پنل کاربری روی مدل پارما دارای چند بخش است که هر کدام به یکی از عملکردهای دستگاه مربوط است و شامل:

 1. چراغ وضعیت عملکرد شوفاژ
 2. نمایشگر فشار آب مدار گرمایش
 3. دسته انتخاب وضعیت و تنظیم دمای مدار رادیاتور ( علامت های شوفاژ در بالای کلید نشانگر وضعیت زمستانه، شیر آب در پایین نشانگروضعیت تابستانه و دایره وسط به معنای قطع موقت و راه اندازی مجدد پکیج است.)
 4. دسته تنظیم دمای آب گرم مصرفیدر اولین گام، شیر گاز مربوط به پکیج را باز کنید و سپس برق آن را وصل نمایید. شیرهای رفت و برگشت رادیاتور و آب سرد ورودی به دستگاه را مجددا باز و چک کنید. حتما فشار آب تنظیمی پکیج باید ۱.۵ بار باشد. در غیر اینصورت از طریق شیر پرکن کوچکی که در زیر پکیج قرار دارد، فشار آب را به ۱.۵ بار برسانید و سپس آن را ببندید. زیرا اگر کمتر یا بیشتر از مقدار گفته شده باشد خطاهای مربوط به فشار آب به نمایش گذاشته می شود.اگر می خواهید پکیج را در وضعیت تابستانه قرار دهید باید دسته انتخاب وضعیت را روشن کرده و در وسط قرار دهید. بعد آن را بر خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا به علامت شیر آب برسد.به یاد داشته باشید؛ شیرهای رفت و برگشت رادیاتور در حالت تابستانه را بهتر است ببندید و یکی از شیرهای آب گرم منزل را باز کنید تا مشعل و پمپ پکیج به کار خود ادامه دهند.

  در وضعیت زمستانه نیز دسته انتخاب وضعیت را در وسط قرار دهید و بعد در جهت عقربه های ساعت به طرف بالا بچرخانید تا به علامت شوفاژ برسد.

  دسته تنظیم دمای آب گرم را بر روی دمای مورد نظر خود قرار دهید که بر حسب سانتیگراد تنظیم شده است.

  نکته: هرگز دسته را روی نشانگر و علامت آچار قرار ندهید. زیرا این حالت زمانی به کار می رود که پکیج در حال تعمیر و سرویس است.

  • مدل پرلا و ورونا

  پنل کاربری در مدل پرلا شامل اجزائی است از قبیل:

  1. چراغ وضعیت عملکرد رادیاتور
  2. نمایشگر فشار
  3. صفحه نمایشگر دیجیتال
  4. دسته تنظیم دمای آب مصرفی
  5. دسته انتخاب وضعیت پکیج و تنظیم دمای مدار گرمایشمراحل و نحوه روشن کردن این مدل نیز مانند پارما یکسان است. تمام مراحل از قبیل شیرگاز، شیر آب، تنظیم فشار آب (۱.۵ بار) و غیره را چک کنید. به همان نحوی که ‌در مدل قبل یعنی پارما توضیح داده شد؛ مراحل را به پیش ببرید تا دستگاه روشن شود.پکیج دیواری

   آموزش روشن کردن پکیج دیواری ایران رادیاتور

   ایران رادیاتور نیز جز برندهای باسابقه و محبوب در بین برندها مختلف برای مصرف کنندگان است. در زیر با نحوه روشن کردن چند مدل از نوع آنالوگ و دیجیتال آن بیشتر آشنا خواهید شد.

   • مدل m24ff

   این مدل از این دستگاه، پنل کاربری آن شامل قسمت های مختلفی است همچون:

   1. مانومتر که نشان دهنده فشار آب دستگاه
   2. دسته و ترموستات تنظیم دمای رادیاتور
   3. دسته و ترموستات تنظیم آب گرم
   4. کلید روشن و خاموش (۰،۱)
   5. دکمه راه اندازی مجدد Rest
   6. چراغ های نشانگر دمای پکیج که نشان دهنده وضعیت دستگاه است.

   به ترتیب از چپ به راست چراغ قرمز نشان دهنده خطا و ایراد در دستگاه، چراغ های دما بین ٣٠ تا ٨٠ سانتی گراد، چراغ نارنجی مربوط به روشن بودن مشعل و شعله و چراغ سبز رنگ نیز به معنای روشن بودن پکیج است.

   نکته: مراحل روشن کردن دستگاه در این مدل به این شکل است که دسته و کلید روشن و خاموش را روی عدد ۱ که نشان دهنده علامت روشن شدن دستگاه است؛ قرار دهید. سپس دسته تنظیم دمای پکیج را بسته به شرایط دلخواه آن را یا در وضعیت تابستانه یا زمستانه و یا اعتدال، بر روی نشانه های صفر، مینیمم و ماکزیمم بگذارید.
   • مدل ۱۲۸ffو ۱۲۴ff ایران رادیاتور
   پنل های این دو دستگاه کاملا شبیه به هم هستند. که بخش های مختلف آنها شامل :
   ۱. مانومتر فشار مدار پکیج
   ۲. ترموستات تنظیم دمای آب گرم
   ۳. ترموستات تنظیم دمای مدار گرمایش رادیاتور
   ۴. نمایشگر دیجیتال

   ۵.وکلید تعیین وضعیت تابستانه (خورشید)، خاموش (عدد صفر)، و حالت زمستانه (دانه برف) هستند.این مدل هم به مانند مدل های قبلی از برند ایران رادیاتور، تمام مراحل قبلی از جمله تنظیمات دستگاه و غیره را به طور صحیح و کامل انجام دهید تا پکیج روشن شده و شروع به کار کند.

   چگونه پکیج را روشن کنم

   حرف آخر

   در تمام برندها و مدل های مختلف موجود در بازار نحوه روشن کردن دستگاه ها تقریبا یکی است. سایت دکتر تعمیر کار سعی در آشنایی شما با  آموزش روشن کردن پکیج دیواری در انواع مختلف در برندهای لورچ، ایران رادیاتور و بوتان داشته تا اطلاعات لازم را و مورد نیازتان را کسب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.