روش های هواگیری پکیج دیواری [راهنمای کامل + نکات مهم] دکترتعمیرکار
روش های هواگیری پکیج دیواری

هواگیری پکیج دیواری یکی از نیازهای اصلی این محصول است. از پکیج ها این روزها به جای بخاری های گازی و ابگرمکن استفاده می شود. اگر می خواهید این محصول کاربردی عمر طولانی تری داشته و عملکرد مناسبی داشته باشد؛ سعی کنید تمام موارد را در مورد نگهداری از آن رعایت کنید.

هواگیری بخش مهمی از بررسی های دوره ای پکیج است. اگر پکیج شما به صورت صحیح هواگیری نشود و یا اینکه شما از کنار این مورد به راحتی عبور کنید می تواند مشکلات زیادی را برای محصول شما ایجاد کند.

در ادامه این مقاله قصد داریم به بیان مشکلات در صورت عدم هواگیری، چگونگی اطلاع از هوا درون پکیج و همچنین روش های هواگیری مطالبی را عنوان کنیم. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

علت هواگیری پکیج دیواری

شاید برای شما جای سوال باشد که چرا باید پکیج دیواری را هواگیری کنیم؟ در واقع بعد از نصب پکیج، ممکن است هوا در داخل لوله های متصل به دستگاه باقی مانده باشد.

در این صورت فعالیت پکیج با مشکل همراه خواهد بود. برای اینکه شما بتوانید اختلالات پیش رو را رفع کنید، بهترین راه هواگیری پکیج است.

لازم است اشاره کنیم که هواگیری بیشتر در فصل زمستان انجام می گیرد. چرا که در این فصل استفاده از پکیج بیشتر شده و ممکن است هوا در داخل لوله ها وجود داشته باشد.

قطع شدن آب، سرد و گرم شدن ناگهانی آب و …. جز مواردی است که نشان از نیاز دستگاه به هوا گیری دارد.

در صورت هواگیری نکردن چه مشکلاتی ایجاد می شود؟

در ادامه مقاله قصد داریم عیب هایی را که در اثر هواگیری نکردن پکیج دیواری رخ می دهد را بیان کنیم. شما باید در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید تا در صورت بروز مشکل سریعا اقدام به رفع آن نمایید.

از جمله مشکلات و اختلالاتی که در صورت انجام نشدن هواگیری و یا انجام هواگیری غیر اصولی رخ می دهد عبارت اند از:

  • آب مصرفی شما دچار اختلال شده و به صورت ناگهانی سرد و گرم می شود.
  • رادیاتور سر و صدای زیادی تولید می کند.
  • آب خروجی به صورت مناسب گرم نشده و سرد است.
  • اگر پکیج شما خاموش شده و روشن نمی شود باید هواگیری انجام گیرد.
  • حرارت خروجی پکیج دیواری سرد و گرم می شود.
حتما بخوانید:  آموزش روشن کردن پکیج دیواری

با توجه به موارد گفته شده، نیاز است تا دستگاه شما هواگیری شود. برای این منظور باید با متخصصین در این زمینه صحبت کنید. همچنین شما می توانید با آموزش های ارائه شده اقدام به هواگیری نمایید. ولی در این صورت ممکن است دستگاه شما دچار مشکل شده و یا به درستی هواگیری نشود. در این صورت هزینه های پرداختی شما بیشتر خواهد شد.

هواگیری پکیج بوتان

قدم به قدم با هواگیری پکیج دیواری

قبل از اینکه اقدام به هواگیری نمایید باید به تمام موارد ایمنی را رعایت کرده و سپس اقدام به انجام هواگیری نمایید.

در فرایند هواگیری کردن پکیج به صورت زیر پیش بروید.

قدم اول: پکیج را روشن کرده و بر روی حالت زمستان قرار دهید. ( این حالت همان حالت گرم کردن است.)

قدم دوم: در ادامه قسمت پایین پکیج را با دقت باز کنید. اجازه دهید تمام آب درون پکیج تخلیه شده و هوای درون آن نیز خارج شود.

قدم سوم: بعد از این مرحله، تمام اتصالات پکیج را باز کنید. ( اتصالات خروجی و ورودی پکیج)

قدم چهارم: در این مرحله به سراغ شوفاژ رفته و آن ها را بررسی می پردازید. دقت کنید که لوله های متصل به شوفاژ مسدود نباشد و همچنین صدای های غیر طبیعی به گوش نرسد.

در این مرحله به سراغ شوفاژ ها رفته و هواگیری آن را انجام می دهیم . به این صورت که شما باید آب را قدم پنجم: درون شوفاژ انتقال داده تا آب ورودی با فشار و به همراه هوا خارج شود. تا زمانی که خروج آب و هوا رخ ندهد شما باید انتقال آب را انجام دهید. بعد از این فرایند تمام اتصالات شوفاژ را نصب کنید.

قدم پنجم: در این مرحله اگر هوا گیری شما به درستی انجام شود، فشار آب ورودی کم خواهد شد. از این رو نیاز است تا از قسمت زیرین پکیج، آب را باز کرده و تا تنظیم شدن فشار آب صبر می کنیم. اگر فشار اب به حالت استاندارد رسید از قسمت زیرین آب را می بندیم.

حتما بخوانید:  روش های صرفه جویی انرژی در پکیج

قدم ششم: در این مرحله یعنی مرحله آخر بعد از هواگیری صحیح باید شوفاژ ها را نیز راه اندازی نمایید.

برندهای مختلف پکیج دارای روش های متفاوتی از هواگیری هستند. برند بوتان، ایران رادیاتور از جمله برندهای مطرح بوده که بیشترین استفاده را در بین مصرف کنندگان و خریداران دارد.

در ادامه مقاله به روش های صحیح هواگیری پکیج دیواری بوتان و پکیج دیواری ایران رادیاتور می پردازیم.

هوا گیری پکیج ایران رادیاتور

 

روش هواگیری پکیج بوتان

هواگیری پکیج بوتان نیز به روش بالا انجام می شود. ولی پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به هواگیری پکیج بوتان، با کمک دفترچه راهنما اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید.

برای انجام هواگیری قبل از هر اقدامی باید اتصالات ورودی و خروجی پکیج را جدا کرده و بعد از قسمت زیرین پکیج دیواری بوتان را باز کنید. در این صورت اجازه دهید تمام آب های درون پکیج به همراه هوای داخلی آن خارج شود.

بعد از این مرحله باید به سراغ شوفاژ بروید و از طریق باز کردن اتصالات خروجی تمام آب های درون شوفاژ را به همراه هوای داخل ان تخلیه کنید.

این مراحل می تواند در هواگیری بهتر پکیج بوتان به شما کمک نماید. سعی کنید قبل از راه اندازی مجدد، هواگیری پکیج را مجددا انجام دهید و سپس دستگاه را راه اندازی نمایید.

لازم به ذکر است که عیب های پکیج بوتان، در یک مقاله ای جداگانه در وب ساست دکتر تعمیرکار قرار گرفته است. اگر شما به دنبال یافتن عیوب این محصول در اثر هواگیری نشدن و یا هواگیری نادرست هستید این مقاله را مطالعه نمایید.

نکته:

لازم است اشاره کنیم که سرد و گرم شدن آب یکی از علت های اصلی نیاز به هواگیری پکیج بوتان است. پس اگر با این اختلال رو به رو شدید سریعا با متخصصین تماس بگیرید.

روش های هواگیری پکیج ایران رادیاتور

بر خلاف پکیج بوتان، برای هواگیری پکیج های دیواری ایران رادیاتور از دو روش می توانید استفاده کنید. در مرحله اول باید پکیج را باز کرده و اجازه دهید تمام آب های درون آن به همراه هوا خارج شود. بعد از اینکه از هوا گیری کامل پکیج اطمینان حاصل کردید باید به سراغ شوفاژ ها بروید.

حتما بخوانید:  آموزش کامل نحوه ریست کردن پکیج بوتان

در مرحله دوم برای هواگیری شوفاژ ها قسمت خروجی اتصالات را باز کرده و ظرفی را در این قسمت قرار دهید. برای اینکه هواگیری به صورت کامل انجام شود باید صبر کنید تا هوا به کمک آب درون شوفاژ به صورت کامل خارج شود.

بعد از تمام شدن این مراحل، باید فشار آب را به صورت استاندارد تنظیم کنیدو برای این منظور از مانومتر استفاده نمایید. فشار استاندارد پکیج های رادیاتور بین ۱.۵ تا ۲ بار است.

در ضمن بهتر است قبل از تمام شدن و بستن پکیج، هواگیری پکیج مجددا انجام شده و با خیال راحت اتصالات را انجام دهید. سپس دستگاه را مجددا راه

اندازی نمایید.

پکیج هوا گیری

 

خدمات تخصصی مجموعه دکتر تعمیرکار

بهترین راه برای رفع هر گونه اختلال در پکیج های دیواری کمک گرفتن از متخصصین است. اگر شما دسترسی به متخصصین پکیج دیواری ندارید و یا اینکه برای شما قابل اعتماد نیستند، پیشنها می کنیم از خدمات دکتر تعمیرکار استفاده کنید.

مرکز دکتر تعمیرکار، خدمات خود را در زمینه ماشین های لباسشویی، ماشین ظرفشویی، انواع پکیج ها و … به مصرف کنندگان ارائه می دهد.

همچنین شما در هر منطقه ای که حضور داشته باشید تنها با یک تماس و یا مراجعه به وب سایت قادر به ارتباط با متخصصین این مرکز هستید.

شهریار، تهران، پرند، کرج، فردیس، پاکدشت، اندیشه و …. تنها بخشی از مناطقی است که دکتر تعمیرکار قادر به ارائه خدمات می باشد. پس بدون نگرانی با این مرکز تخصصی نماس بگیرید.

سخن پایانی

همان گونه که گفته شد هواگیری پکیج دیواری یک کار کاملا تخصصی بوده و باید به بهترین نحو انجام شود. هر گونه مشکل بعد از هواگیری می تواند موجب آسیب دیدن دستگاه شود. پس برای رفع این مشکل پیشنهاد می کنیم با متخصصین و تعمیرکاران خبره تماس بگیرید.

دکتر تعمیرکار برای انواع پکیج های بوتان، ایران رادیاتور و … بهترین متخصصین را با آموزش های علمی و  تجربی در اختیار دارد که به راحتی می توانند برندهای مختلف با مدل های متفاوت را در کمترین زمان و قیمت مناسب تعمیر نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.