علت چشمک زدن پنل لباسشویی چیست؟ |دکتر تعمیرکار
لباسشویی

پنل لباسشویی قسمت پلاستیکی که روی آن علائم، دکمه ها، ولوم، چراغ ها در رابطه با برنامه ها و کد ارورها و غیره تعبیه شده و آن را قابل مشاهده کرده است. علت چشمک زدن پنل لباسشویی چیست؟ این سوال چند جواب کلی که برای تمامی برندهای ماشین صدق می‌کند را دارد. در ادامه مقاله به دلایل چشمک زدن چند برند دیگر هم اشاره مختصری خواهیم داشت.

در چه حالتی چشمک زدن علامت عملکرد صحیح لباسشویی است؟

البسه ای را که در طول چند روز جمع کرده و حالا می خواهید بشویید را داخل ماشین می‌گذارید. بستگی به انتخاب خود، پودر یا مایع لباسشویی را در جاپودری بریزید. برنامه و زمان مناسب شستشوی لباس ها را انتخاب و تنظیم نمایید. پس از گذشت زمان تعیین شده چراغ دستگاه که روی پنل است چشمک می زند و صدای چند بوق به گوش می رسد.

در این زمان درب لباسشویی را باز کرده و البسه تمیز داخل آن را بیرون می آورید و کار شستشو به پایان می‌رسد. پس فقط در این حالت چراغ چشمک زن روی دکمه استارت باشد علامت عملکرد صحیح ماشین خواهد بود.

لباسشویی

در کدام موارد پنل دستگاه چشمک می‌زند؟

اما در بعضی اوقات به نسبت مدل دستگاه ارورها و خطاهای که در کارکرد لباسشویی ایجاد می گردد روی صفحه پنل به نمایش در می آید. با دیدن روشن شدن چراغ پنل به دنبال یافتن پاسخ سوال علت چشمک زدن پنل لباسشویی چیست؟ خواهید رفت. این گونه به وجود ایراد و مشکل و نقص فنی ایجاد شده برای دستگاه پی خواهید برد.

حتما بخوانید:  قطعات ماشین لباسشویی

اگر توانایی رفع مشکل خرابی را داشتید اقدامات لازم در جهت تعمیر و بازگشت عملکرد درست ماشین را انجام دهید. در غیر این صورت از تجربه تکنسین هایی که در امر تعمیرات برندهای مختلف سررشته دارند استفاده کنید. تا آسیب بیشتر به لباسشویی وارد نگردد و متحمل هزینه های گزاف و اضافه نشوید.

در ادامه به مبحث، به چه علت لباسشویی چشمک می‌زند؟ خواهیم پرداخت.

 • نوسانات شدید جریان برق

اولین عامل می تواند از جریان ورودی برق و نوسانات شدید آن باشد. زیرا باعث چشمک زدن پنل لباسشویی و خاموش شدن  دستگاه در اثر زیاد و کم شدن جریان الکتریکی باشد. اکثرا این نوسانات کارکرد وسایل را با اختلال و مشکل مواجه خواهد کرد و آسیب های متعددی از جمله خرابی و سوختن قطعات مهم را به دنبال دارد.

موثر ترین اقدامات در جهت حفظ سلامت ماشین استفاده از یک محافظ است. دوشاخه وسیله خود را به محافظ وصل کنید و بعد دوشاخه محافظ را به پریز برق متصل نمایید.

راهکار بعدی روشن و استفاده نکردن وسیله در اوج بار مصرف برق است. در بازه های زمانی اول روز و اواخر شب که ترافیک مصرف برق کاهش می یابد شستن البسه را به این ساعات واگذار نمایید.

 • قطعی در اتصالات الکتریکی لباسشویی

عامل دیگری که در روشن و چشمک زدن پنل دخیل است قطعی اتصالات الکترونیکی در قسمت های مختلف می تواند باشد و مختل شدن کار شستشو را به همراه آورد.

همیشه با گذشت زمان اتصالات و قطعات دچار فرسایش و فرسودگی و پوسیدگی می شود و دستگاه ناتوان از ادامه کار و برنامه تعیین شده خود است. به این ترتیب به مهارت تکنسین های ماهر احتیاج دارید تا برای برطرف شدن مشکل، شما را یاری کنند و در صورت لزوم اتصالات قدیمی را با قطعات جدید تعویض نمایند.

 • تخلیه نشدن آب در دستگاه
حتما بخوانید:  تعمیر شیر برقی لباسشویی سامسونگ [دلایل+علائم خرابی] دکتر تعمیرکار

به هر دلیلی آب در ماشین بماند و عمل تخلیه انجام نگیرد پنل چشمک خواهد زد تا متوجه ایرادات شوید و آن را اصلاح نمایید تا برنامه شستن البسه به خوبی انجام گیرد.

خرابی فیلتر، خراب شدن پمپ، هم چنین گرفتگی در لوله های تخلیه و غیره با چشمک زدن لباسشویی همراه است. تا هنگامی که آب کامل تخلیه نشود این علامت و چراغ روی پنل خواهد ماند. از این رو به تعمیر تمامی قطعات جانبی و مربوط به تخلیه بپردازید و در غیر این صورت آن ها را تعویض کنید.

 • خرابی برد الکتریکی

برد از اجزا و رله و تراشه های گوناگون ساخته شده و در حقیقت دستور به کار وسیله را صادر می نماید. هر مشکلی که در برد به وجود می آید مستقیم عملکرد و برنامه شستشو را مختل می کند و منجر به چشمک زدن پنل ماشین می شود.

اگر تخصصی در زمینه تعمیر برد الکتریکی ندارید پس به هیچ عنوان دست به تعمیر آن نزنید و با کارشناسان دکتر تعمیرکار تماس بگیرید تا برطرف کننده ایرادات تخصصی بردها و وسایل منزل  باشند.

لباسشویی

علت چشمک زدن پنل در دو برند ایندزیت و ال جی

چند دلیل روشن شدن چشمک زن در برند معتبر ایندزیت که قبلا به بررسی کیفیت لباسشویی ایندزیت پرداخته ایم، به قرار زیر است که با برطرف کردن این علل، ایرادات چشمک زن خود به خود مرتفع می شود.

 1. نوسانات برقی
 2. ایراد در برد الکتریکی برند ایندزیت
 3. قطع شدن اتصالات الکتریکی برند ایندزیت

و اما دلایلی که به برند إل جی مربوط است را در زیر برمی شماریم.

 1. خرابی در سنسور سطح آب
 2. مشکل در موتور و سیستم گرمایش برند إل جی
 3. درست بسته نشدن درب
 4. ایراد در تخلیه و همین طوز زمان آبگیری
 5. عدم تعادل حجم لباس در لباسشویی إل جی و ورود زیاد آب به داخل آن
حتما بخوانید:  رفع سر و صدای ماشین لباسشویی سامسونگ توسط چند راه حل ساده

در ادامه آموزش نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و ارور ماشین لباسشویی حایر را نیز بخوانید!

سخن آخر

علت چشمک زدن پنل لباسشویی چیست؟ در برندهای مختلف به عوامل گوناگونی بستگی دارد. تشخیص درست و به هنگام در برطرف ساختن این ایراد بسیار راه گشاست. از دانش و مهارت مراکز فعال دکتر تعمیرکار در شهر تهران و شهرستان های رباط کریم، شهریار، اسلام شهر و غیره استفاده کنید تا هزینه های گزافی بابت تعمیرات پرداخت نکنید.

به این ترتیب با ثبت و پرکردن فرم آنلاین و یا تماس تلفنی از خدمات تصمینی این مجموعه متعهد برخوردار شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.