دلیل روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور|دکتر تعمیرکار
دلیل روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور

آیا با روشن شدن چراغ قرمز پکیج دچار نگرانی شده اید و از دلایل آن بی خبر هستید؟ به نظر شما علت روشن شدن چراغ قرمز چیست؟ اگر شما نیز جز افرادی هستید که به دنبال دلایل روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور هستید، بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

آشنایی مختصری از دستگاه پکیج ایران رادیاتور

طراحی پکیج ایران رادیاتور به گونه ایی است که در کنار دکمه Rest چراغی وجود دارد که اگر دستگاه دچار مشکل شود، خطا را به صورت روشن شدن لامپ قرمز یا در مدلهای دیجیتال به صورت کد خطای E8 به نمایش در می آورد.

چنانچه ایراداتی برای دستگاه به وجود آید، علاوه بر روشن شدن چراغ قرمز، چراغ های سبز روی پنل نیز که شامل اعدادی بین ۳۰ تا ۸۰ هستند را به صورت چشمک زن روشن می کند. چشمک زدن چراغ های سبز رنگ نشانه خطا و ارور می باشد که از طریق روشن شدن هرکدام از چراغ های سبز به راحتی می توان عیب پکیج را یافت. در زیر با علل مختلف روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور بیشتر آشنا خواهیم شد.

روشن شدن چراغ قرمز پکیج

عمده ترین دلایل روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور

از عمده ترین دلایل روشن شدن چراغ قرمز این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بسته بودن و یا قطع شیر گاز ورودی

مهمترین و شاید راحت ترین دلیل جهت رفع روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور، این است که گاز ورودی به دستگاه را کنترل کنید. اگر شیر گاز بسته یا احتمالا قطع شده باشد با راه اندازی مجدد دستگاه این ایراد برطرف خواهد شد.

حتما بخوانید:  آموزش رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور

کم بودن فشار آب پکیج

در این گونه موارد چنانچه فشار آب ورودی، اگر از حد مشخص و تعیین شده برای دستگاه کمتر باشد مجددا چراغ قرمز روشن خواهد شد. در این مواقع باید از سالم بودن پمپ ساختمان و احیانا رسوب نداشتن لوله ها مطمئن شوید و آن ها را چک کنید.

تشکیل نشدن و ضعیف بودن  شعله مشعل

یکی دیگر از علت های روشن شدن چراغ قرمز دستگاه این است که فاصله یون تا برنر تنظیم نشده یا اینکه منافذ خروج گازدر زیر چینی جرقه زن آلوده و یا دچار مسدودیت شده باشد. البته چنانچه فاصله مشعل با جرقه زن تنظیم نباشد باعث تشکیل نشدن شعله خواهد شد. در این حالت موارد مربوط به مشعل را به طور دقیق بررسی کنید.

جوش آوردن پکیج

اگر دلیل قرمز شدن چراغ جوش آوردن پکیج باشد باید دلایل آن را در مواردی که بیان خواهد شد پیگیر باشید.

  • گیرپاژ کردن پمپ
  • بسته بودن شیرهای رفت و برگشت
  • کثیف بودن صافی برگشت دستگاه
  • جرم داشتن مبدل ثانویه
  • خراب بودن و یا رسوب داشتن بایپاس.

جهت رفع ایراد موارد گفته شده را چک و رفع ایراد کنید.

خرابی در پرشر سوئیچ دود

معیوب بودن پرشر سوئیچ دود نیز باعث روشن شدن چراغ قرمز کنار دکمه Rest می شود که باید نسبت به تعمیر و تعویض کردن آن بپردازید.

معیوب بودن آن تی سی گرمایش و آب مصرفی دستگاه

اگر قطعه آن تی سی دستگاه در حین کار دچار نقص شود، به تبع آن پکیج دیگر نمی تواند مانند قبل کار کند. حتما در اسرع وقت با کارشناسان و متخصصان دکتر تعمیرکار تماس بگیرید تا قطعه معیوب را تعمیر و یا تعویض نمایند.

حتما بخوانید:  آموزش روشن کردن پکیج دیواری

قرمزی چراغ پکیج ایران رادیاتور

کلام آخر

در آخر هدف ما از ارائه این مقاله، آشنایی شما با مطالب تخصصی در کوتاه ترین زمان و نیز دلایل روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور بود. امید است با شناختی که در این زمینه به دست آوردید در رفع ایراد دستگاه پکیج ایران رادیاتور تلاش کنید و در صورتی که قادر به رفع ایرادات دستگاه نبودید با متخصصان دکتر تعمیرکار در این حوزه تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.