ارور ماشین لباسشویی پاکشوما[ 100 % کاربردی ] دکتر تعمیرکار
ارور ماشین لباسشویی پاکشوما

بدترین اتفاق در حین شستشوی لباس ها با ماشین لباسشویی زمانی است که شما لباس های کثیف و چرک خود را داخل لباسشویی انداخته و هر چه سریعتر منتظر به پایان رساندن عملیات شستشو هستید. اما به یکباره ماشین لباسشویی با نشان دادن کد خطا و ارور از کار ایستاده و عملیات شستشو با تداخل رو به رو می شود.

به نظر شما در هنگام مواجه شدن با این پیشامد مشکل از چه چیزی ناشی می شود؟! در این مطلب قصد داریم از “ارور ماشین لباسشویی پاکشوما” برایتان حرف بزنیم و اطلاعات مناسبی درباره هر کدام و چگونگی رفع آن ها در اختیارتان قرار دهیم.

کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی پاکشوما به همراه راه حل آن ها

زمانیکه کد های خطا بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی نمایان می شوند حاکی از وجود اشکال یا صدمات فنی بر قطعات داخل ماشین لباسشویی است. چنانچه شما با دلایل ارور ماشین لباسشویی پاکشوما آشنا باشید مطمئنا هر چه سریعتر می توانید به رفع آن ها بپردازید.

برخی از علت های بروز کد خطاهای متداول در ماشین لباسشویی پاکشوما توسط تولید کننده این دستگاه در دفترچه راهنمایی ماشین لباسشویی عنوان شده است. با این وجود در این مقاله به مهمترین ارورها اشاره می کنیم.

 1. ارور DE

در صورت وجود اشکال به هنگام باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی این کد ارور ظاهر می شود. در این حالت باید به دنبال ایرادات میکروسوئیچ درب و یا برد دستگاه باشید.

 1. ارور OE

نمایش این کد ارور روی دستگاه حاکی از خرابی پمپ تخلیه یا ایرادات برد دستگاه است. بهتر است در ابتدا به بررسی انسدادهای لوله تخلیه پرداخته و شیلنگ تخلیه را از وجود هر گونه پیچ خوردگی چک کنید. در صورت خرابی پمپ تخلیه به تعویض آن بپردازید. گاهی مشکل مربوط به برد دستگاه است. پس برای اطمینان از کمک تعمیرکاران مجاز ماشین لباسشویی بهره ببرید.

 1. ارور PE
حتما بخوانید:  بررسی دلایل تمیز نشستن لباس در لباسشویی

در صورتیکه عملیات آبگیری در ماشین لباسشویی با اختلالاتی همراه باشد به گونه ای که آبی بیش از اندازه لازم و یا برعکس آن وارد دیگ ماشین لباسشویی شود این کد ارور به شما اخطار خواهد داد. همانطور که میدانید هیدروستات در ماشین لباسشویی کنترل کننده سطح آب ورودی دستگاه است. در صورت صدمه دیدن این قطعه جریان آب ورودی کنترل نشده و این ارور نمایش داده می شود. پس هر چه سریعتر به تعمیر یا تعویض هیدروستات اقدام کنید.

 1. ارور E10

در صورت صدمات وارده به شیر برقی، هیدروستات، پیچ خوردگی شیلنگ آب ورودی یا برد دستگاه این کد خطا را خواهید دید. باید هر چه سریعتر با تعمیرکاران مجاز لباسشویی تماس بگیرید و پس از عیب یابی دقیق به رفع آن ها بپردازید.

 1. ارور E12

در صورتیکه آبی بیش از اندازه استاندارد در داخل دیگ جمع شود این ارور به شما تذکر خواهد داد. از دلایل مهم این اتفاق می توان به مواردی همچون خرابی پمپ تخلیه، ایرادات در سنسور هیدورستات ماشین لباسشویی، صدمات به شیر برقی، وجود ایراد در موتور ماشین لباسشویی و غیره اشاره کرد. با توجه به گستردگی دلایل این پیشامد نیاز به بررسی توسط متخصصین فنی برای عیب یابی و رفع آن ضروری است. پس هر چه سریعتر با تعمیرکاران مجاز ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

 1. ارور E20

وجود ایراد و آسیب در مدار پمپ تخلیه سبب نمایش این کد خطا می شود. در صورت عدم تعمیر این قطعه باید به تعویض پمپ تخلیه اقدام کنید.

 1. ارور E21

این ارور ناشی از عدم تخلیه مناسب آب در ماشین لباسشویی است. این خطا در اثر وجود خرابی و انسداد در پمپ تخلیه و یا پیچ خوردگی در شیلنگ تخلیه نمایان می شود. در صورت نیاز باید برد دستگاه را نیز مورد بازبینی قرار داد.

 1. ارور E3D
حتما بخوانید:  لباسشویی بوش خوبه ؟ بررسی کیفیت + معایب و مزایا [1402] دکتر تعمیرکار

نوسانات زیاد ولتاژ برق در دستگاه سبب نمایش این کد خطا خواهد شد. بهتر است از یک محافظ مناسب برای دستگاه ماشین لباسشویی خود استفاده کنید.

 1. ارورهای E30 و E31

وجود مشکلات در درب ماشین لباسشویی یا برد دستگاه سبب این ارورها می شود. باید میکروسوئیچ درب را از وجود هر گونه اشکال مورد بررسی قرار داد و در صورت نیاز به تعویض آن اقدام کرد.

 1. ارور E33

این خطا نشانگر اختلال در عملکرد مناسب تنظیم سطح آب در دستگاه ماشین لباسشویی است. باید سنسورهای تنظیم سطح آب را از جهت هر گونه ایراد بررسی کنید.

با انجام سرویس به موقع دستگاه از خرابی و صدمات قطعات و بروز ارورها در ماشین لباسشویی پیشگیری کنید.

با انجام سرویس به موقع دستگاه از خرابی و صدمات قطعات و بروز ارورها در ماشین لباسشویی پیشگیری کنید.

 1. ارور E34 و E35

در صورت وجود خرابی سنسور ترمیستور NTC در ماشین لباسشویی پاکشوما این کد خطا ظاهر خواهد شد. پس بهتر است خرابی مدار حرارت سنج دستگاه را مورد بازبینی قرار داد.

 1. ارور E36

چنانچه پس از روشن کردن ماشین لباسشویی آب در داخل آن گرم نشود می توان ایراد را در المنت یا برد دستگاه جستجو کرد.

 1. ارور E40 و E41

در صورت پاک شدن برنامه های شستشو از حافظه دستگاه با این کد خطا مواجه خواهید شد. در این صورت نیاز به انجام تنظیمات مجدد برای برنامه ریزی ماشین لباسشویی است.

 1. ارور E60

در این حالت خرابی موتور ماشین لباسشویی و برد دستگاه را مورد بازبینی قرار دهید. گاهی به دلایلی همچون اتصالات در داخل موتور و برد دستگاه این کد خطا به شما هشدار خواهد داد.

 1. ارور E70

خراب شدن دکمه های پنل در ماشین لباسشویی سبب قطع ارتباط بین برد ماشین لباسشویی و پنل آن خواهد شد. در این حالت به بررسی ارتباط بین سیم ها و برد پرداخته و آن ها را از وجود هر گونه قطعی مورد بررسی قرار دهید.

 1. ارور E80
حتما بخوانید:  عیب یابی ماشین لباسشویی

این ارور حاکی از وجود خرابی و صدمات در برد دستگاه بوده که نیازمند تعویض قطعات آن است. برای رفع آن باید هر چه سریعتر با متخصصین فنی تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

کلام آخر

هدف از آشنایی با ” ارور ماشین لباسشویی پاکشوما ” امکان رفع هر چه سریعتر آن از دستگاه است. اما گاهی برای رفع کامل آن نیازمند تخصص فنی در این حوزه می باشید. پیشنهاد ما تماس با مجموعه دکتر تعمیرکار است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تعمیر ماشین لباسشویی خود با ما تماس بگیرید.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.