بررسی دلایل تمیز نشستن لباس در لباسشویی [ 100 % کاربردی ] دکتر تعمیرکار
دلایل تمیز نشستن لباس ها در لباسشویی

گاهی پیش می آید که پس از اتمام کار ماشین لباسشویی و به هنگام خروج لباس ها از داخل دستگاه متوجه تمیز نشدن لباس ها می شوید. اما به نظر شما دلایل تمیز نشستن لباس در لباسشویی چیست؟

در این حالت به فکر عیب یابی هر چه سریعتر دستگاه خود خواهید افتاد. در این مطلب سعی بر آن شده تا به ” بررسی دلایل تمیز نشستن لباس در لباسشویی” پرداخته و راهکارهای مناسب برای حل این مشکل را ارائه دهیم. پس تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

مهمترین دلایل تمیز نشستن لباس در لباسشویی

مکانیزم عملکرد ماشین لباسشویی شستشو و تمیزکردن لباس ها بر اساس برنامه انتخابی توسط شما به بهترین شکل ممکن است. چنانچه عملیات تمیز شستن لباس ها به خوبی انجام نشود می توان نتیجه گرفت در کار اصلی ماشین لباسشویی اختلال ایجاد شده است.

این اختلال می تواند ناشی از مشکلی در آسیب یا خرابی یک قطعه از دستگاه بوده و یا دلایل دیگری که خارج از عملکرد خود ماشین لباسشویی است. در این بخش می خواهیم در ابتدا مهمترین دلایل تمیز نشستن لباس در لباسشویی را به صورت تیتر وار بیان کرده و سپس به بررسی هر کدام از آن ها بپردازیم.

حتما بخوانید:  ارورهای ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

مهمترین دلایل تمیز نشستن لباس در لباسشویی عبارتند از:

  1. به کاربردن شوینده های نامناسب برای شستشو توسط ماشین لباسشویی
  2. انتخاب برنامه شستشوی نامناسب و با تایم کم جهت شستشو توسط ماشین لباسشویی
  3. کثیف بودن جاپودری ماشین لباسشویی
  4. وجود کثیفی در درام ماشین لباسشویی
  5. وجود هر گونه انسداد در فیلتر ماشین لباسشویی
  6. مسدود بودن راه تخلیه از دلایل اصلی تمیز نشستن لباس ها در ماشین لباسشویی
  7. قرار دادن لباس ها بیش از ظرفیت بارگیری دیگ ماشین لباسشویی
  8. عدم استفاده مناسب از ماشین لباسشویی

به کاربردن مقادیر نامناسب از شوینده ها در ماشین لباسشویی

باور نادرست استفاده فراوان از شوینده ها در ماشین لباسشویی جهت شستشوی بهتر لباس ها تنها به دستگاه ماشین لباسشویی شما آسیب وارد می کند. به این ترتیب که استفاده از مقادیر زیاد شوینده ها نه تنها سبب تمیز نشستن لباس ها شده بلکه ایجاد لکه ناشی از عدم توانایی آبکشی شوینده های اضافی بر لباس ها و در نهایت مختل کردن عملکرد مناسب ماشین لباسشویی می شود. پس از شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی در مقادیر مناسب و استاندارد استفاده کنید.

انتخاب برنامه شستشوی نامناسب

پس از ریختن و قرار دادن لباس ها جهت شستشوی در ماشین لباسشویی باید برنامه مناسب اجرای شستشو را انتخاب کنید. در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی شما صفحه‌ای جهت آشنایی با انتخاب مناسب برنامه های شستشو وجود دارد.

پس بهتر است از قبل کمی به مطالعه آن بپردازید. با این وجود انتخاب برنامه و تایم شستشو بر اساس جنس لباس ها، حجم، میزان کثیفی و وجود لکه ها و غیره تعیین می شود. تنظیمات نامناسب و اشتباه در انتخاب برنامه شستشو سبب تمیز نشستن لباس ها در ماشین لباسشویی خواهد شد.

حتما بخوانید:  علت آبگیری نکردن لباسشویی ال جی [دلایل+رفع مشکل] دکتر تعمیرکار

کثیف بودن جاپودری در ماشین لباسشویی

به یاد داشته باشید کثیف بودن و گرفتن جرم ناشی از مواد شوینده در داخل جاپودری می تواند نقش مهمی در تمیز نشدن لباس ها پس از شستشو داشته باشد. پس بهتر است هر چند وقت یکبار نسبت به تمیز کردن جاپودری اقدام کنید. در صورت نیاز می توانید مطلب نحوه استفاده درست از جاپودری ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

وجود کثیفی و جرم گرفتگی در درام ماشین لباسشویی

بهتر است پس از پایان شستشو در ماشین لباسشویی درام یا دیگ آن را تمیز کنید. باقی ماندن آلودگی ها در این بخش تأثیر زیادی در تمیز نشستن لباس ها خواهد داشت.

وجود انسداد در فیلتر ماشین لباسشویی

گرفتگی و انسداد فیلتر ماشین لباسشویی در عملکرد مناسب تمیز شستن لباس ها تأثیرگذار است. به همین علت باید هر چند وقت یکبار فیلتر ماشین لباسشویی را از جهت گرفتگی رسوبات و کثیفی ها بررسی کنید.

مسدود بودن راه تخلیه

گاهی به دلایلی همچون پیچ خوردگی شیلنگ تخلیه در ماشین لباسشویی مسیر خروج آب مسدود شده و در نتیجه در پایان شستشو با تمیز نشدن لباس ها مواجه خواهیم شد.

قرار دادن لباس ها بیش از ظرفیت و حجم بارگیری در مخزن لباسشویی

در داخل مخزن ماشین لباسشویی سنسوری جهت تشخیص میزان سطح آب ورودی برای شستشوی لباس ها وجود دارد. حال تصور کنید با قرار دادن حجم زیاد از لباس ها این سنسور نخواهد توانست آبگیری مناسبی برای شستشوی لباس ها را انجام دهد.

از آنجاییکه وجود مقادیر مناسب از آب در داخل دیگ ماشین لباسشویی سبب تمیز شدن لباس ها خواهد شد اختلال در عملکرد آبگیری در ماشین لباسشویی سبب تحویل لباس های کثیف در پایان شستشو می شود. پس به ظرفیت حجم دیگ ماشین لباسشویی که معمولاً روی دستگاه نوشته شده توجه کنید.

حتما بخوانید:  لباسشویی دوو خوبه ؟ بررسی کیفیت + معایب و مزایا (جدید) دکتر تعمیرکار

استفاده نادرست از ماشین لباسشویی

نداشتن اطلاعات کافی و مناسب در زمینه استفاده درست از ماشین لباسشویی می تواند در تمیز نشستن لباس ها توسط دستگاه مؤثر باشد. به همین علت گفته می شود دفترچه راهنمای مربوط به ماشین لباسشویی را مطالعه کنید و از نکات مهم که تولید کننده دستگاه در آن ذکر کرده است اطلاع یابید.

کلام آخر

هدف از شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی تمیز کردن و رفع هر گونه لکه و بوی بد از لباس ها در کمترین زمان ممکن است. حال اگر اختلالی در این عملکرد مهم لباسشویی رخ دهد سبب رنجش خاطر کاربر خواهد شد. در این مطلب به ” بررسی دلایل تمیز نشستن لباس در لباسشویی” پرداختیم. با این وجود چنانچه باز هم دچار مشکل در این زمینه بودید بهتر است با تعمیرکاران مجاز ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

مجموعه دکترتعمیرکار با بیش از ۱۵ سال سابقه ارائه خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی در کمترین زمان ممکن به عیب یابی و رفع آن از ماشین لباسشویی شما خواهد پرداخت. جهت استفاده از خدمات تعمیرات با ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.