رفع سر و صدای ماشین لباسشویی سامسونگ توسط چند راه حل ساده
رفع سر و صدای ماشین لباسشویی سامسونگ توسط چند راه حل ساده

یکی از مشکلات متداول دراغلب ماشین های لباسشویی وجود سر و صدای بیش از اندازه و غیر معمول در آن ها است. این ایراد می تواند در انواع برند ماشین لباسشویی رخ دهد. به عنوان مثال در محصولات سامسونگ هم که یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین انواع برند لوازم خانگی است؛ می توان ایراد ناشی از سر و صدا و لرزش های بیش از اندازه را دید. اما دلایل آن چیست و برای رفع آن باید چه کرد؟

در این مقاله قصد داریم مطالب جالبی از دلایل رفع سر و صدا و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ توسط چند راه حل ساده برای شما عزیزان بیان کنیم پس تا پایان ما را همراهی کنید.

مهمترین دلایل سر و صدا در ماشین لباسشویی

بهتر است ابتدا با دلایل اصلی سر و صدا در ماشین لباسشویی آشنا شوید. مهمترین دلایل بروز این مشکل عبارتند از:

  1. تراز نبودن دستگاه در هنگام نصب
  2. استفاده از برنامه شستشوی نامناسب
  3. بارگیری نامناسب و نامتعادل لباس ها در مخزن
  4. وجود مشکلات فنی و خرابی قطعات داخلی آن

انواع صداهای ماشین لباسشویی سامسونگ و روش رفع آن ها

به یاد داشته باشید که همواره شنیدن صداهای عجیب و غریب از ماشین لباسشویی خبر از وجود مشکلات و ایرادات در قسمت های داخلی دستگاه می دهند و بی توجهی نسبت به این موضوع می تواند سبب شود که بسیاری از مشکلات جزئی در دستگاه تبدیل به خرابی های بزرگتری شود و به مراتب هزینه تعمیرات را نیز افزایش دهد. از این رو رفع سر و صدای ماشین لباسشویی سامسونگ توسط چند راه حل ساده بسیار ارزشمند است.

حتما بخوانید:  رایج‌ترین اشتباهات استفاده از ماشین لباسشویی کدامند؟

به همین علت گفته می شود بهتر است در همان ابتدای کار که متوجه صداهای غیر عادی از دستگاه خود شدید برای رفع آن ها با تعمیرگاه های مجاز تماس بگیرید. اما انواع صداهای شنیده شده از ماشین لباسشویی سامسونگ عبارتند از:

  • صدای خرخر

به هنگام شروع به کار لباسشویی سامسونگ در صورت انسداد لوله تخلیه، شنیدن این صدا معمول است. با شنیدن این صدا باید به رفع گرفتگی و انسداد پرداخته چراکه بی توجهی نسبت به این موضوع صدماتی همچون ترکیدگی شیلنگ تخلیه را در پی خواهد داشت.

  • صدای کلیکی

در صورت گیرکردن اشیاء خارجی در بخش واشر تخلیه و یا لاستیک دور درب این صدا تولید می شود. بارها گفته شده است به هنگام قراردادن لباس ها در دیگ دستگاه اشیائی نظیر سنجاق سر و چیز های کوچکی را از جیب شلوار و یا کت خود خارج کنید. تعمیرکاران جهت رفع این ایراد به بررسی واشر تخلیه و لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می پردازند و اشیاء گیر کرده در آن را خارج می کنند.

با انتخاب برنامه مناسب شستشو می توان جلوی سر و صداهای ناهنجار لباسشویی گرفت.

با انتخاب برنامه مناسب شستشو می توان جلوی سر و صداهای ناهنجار لباسشویی گرفت.

  • صدای وزوز

با شنیدن صدای وزوز یا هوووم از دستگاه متوجه خواهید شد که جسمی خارجی سبب انسداد در پمپ لباسشویی شما شده است. توجه نمایید چنانچه جسمی خارجی به داخل پمپ راه پیدا کند و سبب انسداد آن شود در صورت جدی نگرفتن این قضیه می تواند آسیب جدی به پمپ وارد کند به طوریکه حتی مجبور به تعویض این قطعه شوید.

  • صدای تق تق

یکی از دلایل تولید سر و صدا پرکردن دیگ بیش از حد ظرفیت بارگیری آن است. در این حالت صدای تق تق را خواهید شنید. البته در صورت خراب بودن بلبرینگ ها، پولی یا حتی موتور ماشین لباسشویی نیز این صدا شنیده می شود. حالا اگر به هنگام عملیات تخلیه دستگاه صدای تق تق را شنیدید دلیل آن شاید گیر کردن جسمی خارجی در موتور تخلیه باشد. در صورت خرابی این قطعه نیز این صداها را خواهد شنید.

  • صدای جیرجیر
حتما بخوانید:  تعمیر موتور لباسشویی آاگ [دلایل+علائم خرابی موتور لباسشویی] دکتر تعمیرکار

در رابطه با شنیدن صدای جیرجیر از لباسشویی سامسونگ دلایل متعددی نام برده می شود. از تراز نبودن و بارگیری بیش از حد آن گرفته تا وجود مشکلات فنی در دستگاه.

در صورت اشکال و خرابی در قطعاتی همچون تسمه، کمک فنرها، بلبرینگ، موتور، کوپلینگ، پمپ تخلیه، دریچه یا شیر ورودی آب و لاستیک دور درب می توان صدای جیر جیر را به هنگام کار کردن دستگاه شنید. جهت عیب یابی سریع و رفع مشکل از دستگاه خود هر چه سریعتر با تعمیرکار مجاز ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

 خرابی بلبرینگ های دیگ و شنیدن صدای ناله به هنگام کار کردن خشک کن دستگاه

مکانیزم عملکرد بلبرینگ ها در لباسشویی کمک به حرکت آزادنه سبد شستشو در دیگ است. گاهی به دلایلی همچون استفاده نامناسب از لباسشویی، قرار دادن بیش از اندازه لباس ها در سبد، استفاده از مواد شوینده نامرغوب و غیره سبب صدمه به این قطعات خواهیم شد.

در نهایت شکستگی و خرابی بلبرینگ ها سبب شده تا به هنگام کار کردن و به خصوص حین انجام عملیات خشک کن دستگاه، صدای ناله از آن شنیده شود. در این حالت باید هر چه سریعتر اقدام به تعویض بلبرینگ ها نمایید.

ایراد در تسمه لباسشویی و شنیدن صدای جیغ از دستگاه

کار اصلی تسمه پمپ ماشین لباسشویی های درب از بالا حرکت دادن پولی در بخش پمپ تخلیه است. استفاده متوالی و طولانی‌مدت از لباسشویی می‌تواند منجر به پوسیدگی یا پاره شدن تسمه پمپ شود. در این حالت شما به هنگام کارکردن دستگاه سر و صدای جیغ مانند یا ضربه سنگین را خواهید شنید. گاهی این سر و صدا همراه با بوی پلاستیک سوخته از دستگاه است. در این هنگام باید به تعویض تسمه پمپ پرداخت.

حتما بخوانید:  کاسه نمد ماشین لباسشویی چیست؟

 

خرابی موتور و شنیدن صدای هوووم یا وزوز

یکی از علامت های رایج مربوط به ایرادات موتور شنیدن صدای هوووم یا وزوز موتور به هنگام راه اندازی دستگاه است. گاهی بوی ناشی از سوختگی نیز به مشام می رسد. در این حالت باید هر چه سریعتر با تعمیرکاران مجاز لباسشویی تماس گرفت چراکه برخی اوقات می توان موتور را با انجام تعمیرات درست کرد. اما در صورت بی توجهی به این موضوع چاره ای جز تعویض آن را نخواهید داشت.

انسداد دریچه آب ورودی و تولید سر و صدا

در صورت شنیدن صدای زیاد ماشین لباسشویی به هنگام عملیات آبگیری ممکن است دریچه ورودی آب دستگاه دچار اشکال شده باشد. به طور معمول با گذشت زمان، رسوبات معدنی در داخل شیر جمع شده و سبب مسدود شدن یا تنگ شدن مسیر ورود آب به داخل لباسشویی خواهند شد. تعمیرکار با باز کردن شیر و پاکسازی آن از رسوبات و یا تعویض این قطعه مشکل را برطرف می کند.

کلام آخر

در این مقاله توانستیم مطالبی را درباره رفع سر و صدای ماشین لباسشویی سامسونگ توسط چند راه حل ساده برایتان بازگو کنیم. متوجه شدیم که این سر و صدا ها شامل صدای های ناهنجاری می باشند که ممکن است پس از گذاردن لباس ها در دیگ یا لگن لباسشویی و راه اندازی دستگاه و به صورت صدای جیر جیر و صدای تق تق و غیره و حتی همراه با لرزش از ماشین لباسشویی شنیده شوند.

گاهی تشخیص اینکه کدام قطعات دستگاه شما سبب بروز این صداها می شود دشوار است و نیازمند بررسی توسط یک متخصص ماهر در زمینه تعمیرات لباسشویی است. از این رو مجموعه دکتر تعمیرکار با بیش از ۱۵ سال سابقه ارائه خدمات تعمیرات به صورت یک گارگروه متشکل از تعمیرکاران مجاز و زبده به امر عیب یابی و انجام خدمات نصب و سرویس دستگاه لباسشویی برند سامسونگ می پردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.