نحوه کار کردن با ماشین ظرفشویی ال جی | دکتر تعمیرکار
نحوه کار کردن با ماشین ظرفشویی ال جی

مکانیزم عملکرد تمامی ماشین های ظرفشویی تقریبا یکسان است. البته ممکن است از نظر برخی از آپشن ها اندکی با هم متفاوت باشند. به هر جهت شما در صورت آشنایی با نحوه استفاده  درست از این دستگاه قادر خواهید بود تا از آن به بهترین شکل جهت شستشوی و ضد عفونی کردن ظروف استفاده کنید. هدف ما در این مطلب توضیح جامع درباره نحوه کار کردن با ماشین ظرفشویی ال جی و یا به عبارتی طریقه استفاده درست از این لوازم خانگی می باشد. پس خوشحال خواهیم شد که تا پایان ما را همراهی کنید.

برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که می دانید ماشین ظرفشویی از جهت مدل و برندها باهم متفاوت هستند. این تفاوت از جهت کیفیت قطعات یا برخورداری از تنوع برنامه ها و آپشن های دستگاه ناشی می شود. در مدل‌های مختلف ماشین ظرفشویی ال جی نیز برنامه‌های شستشوی متنوعی وجود دارد که شما با دانستن نحوه استفاده از آن می توانید به بهترین شکل از امکانات دستگاه خود استفاده کنید.

به طور معمول در هنگام خرید و نصب اولیه توسط نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی، تکنسین مربوطه توضیحاتی را به شما خواهد داد. از این رو بهتر است در ابتدا برای شروع یادگیری دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی را مورد بررسی قرار دهیم.

 

دکمه روشن کردن ماشین ظرفشویی

جالب است بدانید بعضی از ماشین های ظرفشویی از برند ال جی کلید استارت ندارد و تنها با بستن درب، دستگاه شروع به کار می کند. از این رو تا قبل از انتخاب برنامه شستشو مقداری از درب دستگاه را باز بگذارید. پس از قرار دادن و چیدمان صحیح ظروف و انتخاب برنامه اقدام به بستن آن کنید.

 

دکمه تخلیه ماشین ظرفشویی

جهت تخلیه آب از دستگاه در این برند ماشین ظرفشویی تنها کافیست تا آن را روشن کنید و یک برنامه نظیر Quick را انتخاب نمایید. در این حالت پس از مدت زمان کوتاهی از شروع به کار دستگاه عملیات تخلیه آب صورت خواهد گرفت. پس از آن می‌توانید مجددا دستگاه را خاموش کنید.

بررسی برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی

در”نحوه کار کردن با ماشین ظرفشویی ال جی” برنامه های کاربردی و متنوعی را می توان دید که مهمترین آن ها عبارتنداز:

حتما بخوانید:  تعمیر برد ظرفشویی بوش [علائم خرابی+رفع مشکل] دکتر تعمیرکار

 

 • برنامه Quick & dry شستشو و خشک کردن سریع

اگر می خواهید از برنامه شستشو جهت ظروفی با چربی کم استفاده کنید؛ پیشنهاد می شود این برنامه شستشوی ۵۹ دقیقه ای را انتخاب نمایید. در این برنامه شستشو از عملیات آبگیری در pre wash، شستشو اصلی، آبکشی و خنک سازی بعد از خشک کن ( cool dry ) استفاده می‌ گردد.

نکته مهمی که باید توجه کرد این است که اگر شما ظروف چرب خود را در همان لحظه پس از استفاده در دستگاه قرار دهید می توانید باز هم از این برنامه شستشو استفاده کنید. در ضمن میزان خشک شدن ظروف در این برنامه بستگی به نوع ظروف و مواد شوینده آن دارد.

 

 • برنامه Quick شستشوی سریع

از این برنامه شستشو جهت تمیز کردن ظروفی که زیاد کثیف نیستند در مدت زمان کوتاه ۲۹ دقیقه ای استفاده می شود. به یاد داشته باشید با انتخاب این برنامه کلید های rinse و spray عمل نخواهند کرد. در کل این برنامه شامل یک دور شستشو، ۲ دورآبکشی و فاقد خشک کن است. البته درآخر کار بخش خنک سازی( cool dry ) نیز فعال می گردد.  

 

 • برنامه Eco یا شستشوی اقتصادی

از این برنامه جهت صرفه جویی در مصرف آب و برق استفاده می شود. دلیل این صرفه جویی، پایین بودن حرارت در المنت دستگاه است. در این چرخه شستشو کلید spray غیر فعال بوده و شامل یک دور پیش شستشو، یک دور شستشو اصلی، دو دور آبکشی و نیز دارای خشک کن  می‌باشد. بخش خنک سازی دستگاه نیز غیرفعال است. در ضمن می توان با انتخاب یک برنامه شستشوی تکمیلی زمان عملیات شستشو را کم یا زیاد کرد.

 

 • Auto یا برنامه شستشوی خودکار

در صورت تشخیص سنسور دستگاه جهت چرب بودن ظروف این برنامه به طور خودکار با نمایش پیغام F فعال می شود. در این چرخه شستشو نمی‌توانید شدت فشار آب آبفشان‌ها را تغییر دهید و کلید spray  نیز غیر فعال می‌باشد. البته در آخر کار خنک سازی یا همان cool dry فعال می‌شود.

 

 • برنامه Care یا شستشوی ملایم

جهت شستن ظروف بلور، کریستال، پیرکس و غیره از این برنامه استفاده می شود. این چرخه شستشو جزو برنامه‌های بخارشو می‌باشد. طریقه کار به اینصورت است که بخار حین شستشو اصلی مدام اسپری می‌شود. در ضمن دارای یک دور پیش شستشو، یک دور شستشو اصلی، همراه با بخار و ۲ دور آبکشی و نیز دارای خشک کن است. از این برنامه می توان در تمامی چرخه های شستشوی تکمیلی نیز استفاده کرد.

حتما بخوانید:  نحوه نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی رومیزی [نکات مهم] دکتر تعمیرکار

 

 • برنامه Spray dual یا شستشوی دوگانه با بخار

این چرخه شستشو شامل یک دور پیش شستشو، یک دور شستشو اصلی همراه با بخار، سه دور آبکشی و خشک کن می‌باشد. در آخر بخش خنک سازی دستگاه نیز فعال می‌شود. از برنامه های تکمیلی می توانید در این چرخه شستشو استفاده کنید.

 

 • برنامه Power

به طور معمول جهت شستشوی ظروف کثیف و یا به عبارتی خیلی کثیف از این برنامه استفاده می شود. این چرخه شستشو شامل انجام یک دور پیش شستشو، یک دور شستشوی اصلی همراه با بخار، سه دور آبکشی و خشک کن می‌باشد.

برنامه های تکمیلی در ماشین ظرفشویی ال جی

از سایر برنامه های تکمیلی در  نحوه کار کردن با ماشین ظرفشویی ال جی می توان موارد زیر را نام برد:

 

 1. برنامه تکمیلی آبکشی یا Rinse

از این برنامه جهت آبکشی اضافه استفاده می شود.

 

 1. برنامه قفل کودک یا CHILD LOCK

با انتخاب این برنامه، تمامی عملکردها به غیر از دکمه‌ قفل کودک و power  غیر فعال می‌گردد. شما برای غیر فعال کردن این دکمه می توانید با نگه داشتن کلید child lock قفل کودک را غیرفعال کنید.

 

 1. برنامه تکمیلی اسپری یا SPRAY

با استفاده از این دکمه می توان میزان فشار آبفشان ها را تغییر داد.

 

 1. شستشو با نصف ظرفیت یا Half load

چنانچه میزان ظروف برای شستشو اندک است جهت صرفه جویی بیشتر در مصرف آب و برق این برنامه شستشو را انتخاب کنید.

 

 1. برنامه UV

از این برنامه پرکاربرد جهت از بین بردن باکتری ها و ضد عفونی کردن ظروف استفاده می شود.

 

 1. برنامه Delay start

 عملکرد این برنامه، تعیین ساعت شروع به کار دستگاه توسط خود کاربر است. به این ترتیب که شما ساعت مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس درب دستگاه را می‌بندید، زمان به صورت معکوس کم می‌شود و بعد از اتمام زمان، دستگاه شروع به کار خواهد کرد.

در صورت وجود ایرادات و مشکلاتی نظیر ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی می توانید با مطالعه مقاله آموزشی این مجموعه از دلایل و راهکارهای رفع آن آگاهی یابید.

چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

همانطورکه در مطلب طرز استفاده از ماشین ظرفشویی عنوان کردیم چیدن ظروف در تمامی دستگاه ها با برندهای مختلف شبیه به هم است و تفاوت چندانی با هم ندارند. البته دقت کنید طرز درست چیدن ظروف در بالا بردن کیفیت شستشوی آن ها تاثیر زیادی دارد.

حتما بخوانید:  روش های تعمیر ماشین ظرفشویی

از این رو لیوان، فنجان، کاسه و پیاله ها را در بخش سبد بالایی دستگاه و به سمت پایین قرار دهید. دقت کنید هیچ گاه دو ظرف مشابه را روی یکدیگر قرار ندهید. چراکه در حین شستشو آب و مواد شوینده به یکی از این دو نخواهد رسید و شسته نخواهد شد.

ظروف بزرگتر را در سبد پایینی و رو به پایین قرار دهید تا هیچ آب و مواد شوینده ای درون آنها باقی نماند. نکته مهمی که باید توجه کرد این است که اصول کلی چیدمان ظروف داخل ماشین ظرفشویی به این ترتیب می باشد که ظرف ها باید رو به پایین قرار داده شوند. پس از اطمینان از چیدن درست آن ها در دستگاه می توان درب ماشین ظرفشویی را بست و آماده شستشو شد.

استفاده از شوینده ها در ماشین ظرفشویی ال جی

همانند تمامی برندهای ماشین ظرفشویی پس از قرار دادن ظروف و ریختن شوینده در محفظه و جایگاه خود و نیز انتخاب برنامه شستشو می توان دستگاه را روشن کرد. شوینده های به صورت پودر، قرص و مایع وجود دارند که بر اساس نیاز خود می توانید اقدام به تهیه انواع استاندارد آن ها کنید.

مجموعه دکتر تعمیرکار با داشتن متخصصین زبده و حرفه ای در زمینه تعمیرات تخصصی تمامی انواع برند ماشین ظرفشویی نظیر ایندزیت،دوو، آاگ، ال جی، مجیک، میدیا، امرسان، آریستون، فاگور و غیره آماده خدمت رسانی  و رفع عیوب از دستگاه شما در سراسر تهران و شهرستان های اطراف آن است.

کلام آخر

جهت آشنایی بیشتر با نحوه کار کردن با ماشین ظرفشویی ال جی بهتر است علاوه بر مطالعه دفترچه های راهنمای آن از ویدئوها و مقالات آموزشی در این رابطه نیز بهره ببرید. در حال حاضر کارشناسان دکتر تعمیرکار آماده پاسخگویی جهت رفع مشکلات دستگاه شما هستند. در صورت تمایل به دریافت راهنمایی بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

دکتر تعمیرکار با داشتن شعب متعدد در سراسر نقاط تهران نظیر منطقه ۲۲، تهرانسر، شمال و جنوب، شرق و غرب و نیز شهرستان های اطراف آن نظیر شهریار، اسلام شهر، اندیشه، رباط کریم، فردیس، پرندو کرج و غیره در کمترین زمان به رفع عیوب دستگاهتان خواهند پرداخت.

منبع:دکتر تعمیرکار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.