ارورهای ماشین لباسشویی جنرال الکتریک [100% کاربردی] دکتر تعمیرکار
ارورهای ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

پس از بروز مشکلات در لباسشویی جنرال الکتریک چاره ای جز رفع ایرادات را نخواهید داشت. ارورهای ماشین لباسشویی جنرال الکتریک گواه بر صدمات و خرابی در قطعاتی از دستگاه است که سیستم هوشمند دستگاه، شما را از آن آگاه می سازد.

برخی از ایرادات را کاربر خود به تنهایی می تواند رفع کند اما بعضی دیگر به دلیل فنی بودن موضوع نیازمند بررسی توسط افراد متخصص همچون تعمیرکار مجاز است. در این مطلب قصد داریم تا با بررسی این ارورها شما را با دلایل و راهکارهای رفع آن ها تا حدودی آشنا کنیم.

بررسی ارورهای ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

جنرال الکتریک برندی آمریکایی بوده که به عنوان یکی از شرکت‌های معتبر در سراسر دنیا در زمینه تولیدات انواع لوازم خانگی شناخته می شود. هر چه قدر هم که دستگاه شما با کیفیت باشد به دلیل استفاده مداوم نیازمند رسیدگی هایی است. یکی از دلایل بروز ارورها نیز هشدار به کاربر جهت بررسی و سرویس دستگاه است.

به یاد داشته باشید به غیر از نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک می توانید از کمک تعمیرگاه هایی مجاز همچون دکتر تعمیرکار نیز استفاده نمایید. این مرکز تخصصی تعمیرات لباسشویی با داشتن نیروهای زبده و آموزش دیده در تمامی انواع برند ماشین لباسشویی از جمله ارج، پاکشوما، پارس، ایندزیت، ال جی، تکنو، هوور، بلومبرگ، فاگور، آاگ، سامسونگ، میله، میدیا، کنوود و غیره قادر به تعمیرات سریع در محل می باشد.

ارورهای ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

و اما ارورهای ماشین لباسشویی جنرال الکتریک عبارتند از:

کد خطا E

مشکل را باید در قسمت پمپ تخلیه آب جستجو کرد. در این حالت باید به بررسی موتور پمپ ماشین لباسشویی پرداخت. در ضمن باید اتصالات و سیم کشی دستگاه را نیز مورد بازبینی قرار داد؛ چراکه گاهی قطع شدن این اتصالات از صدور فرمان برد الکتریکی جلوگیری می کند. در پایان بررسی ها تعمیرکار مدار دستگاه را نیز چک خواهد کرد.

حتما بخوانید:  تعمیر تایمر لباسشویی کنوود kenwood [علائم+دلایل خرابی] دکتر تعمیرکار

ارور DE

در صورت بسته نشدن کامل درب و باز ماندن آن این کد خطا را مشاهده خواهید کرد. در این حالت از بسته شدن صحیح در مطمئن شوید.

در ضمن بهتر است از سالم بودن قطعه سنسور سوئیچ نیز اطمینان یابید. در نهایت تعمیرکار با بررسی مدار و سیم کشی دستگاه به عیب یابی و رفع آن خواهد پرداخت.

کد خطا UE

ایرادات را باید در سوئیچ unbalancE و نامتوازن بودن بار در طول عملیات چرخش و شستشو پیدا کرد. ابتدا به بستن مجدد درب دستگاه اقدام کرده و سپس سوئیچ سنسور فشار آب و سیم کشی و مدار برد دستگاه را بررسی کنید.

کد خطا OE

در صورت سرریز شدن آب از دستگاه این ارور را مشاهده خواهید کرد. در این زمان باید به بررسی دریچه ورودی آب پرداخته و از عدم انسداد و مشکل در آن اطمینان یابید. پس از آن نوبت به ارزیابی سلامت در عملکرد سوئیچ سنسور فشار آب، مدار و سیم کشی دستگاه می رسد.

کد خطا E22

در صورت طولانی شدن زمان آبگیری دستگاه با این علامت به ما هشدار می دهد. ابتدا شیر ورودی آب را بررسی کنید و از باز بودن جریان آب مطمئن شوید. در صورت خرابی شیربرقی اقدام به تعویض آن نمایید.

کد خطا E23

اگر عملیات آبگیری بیش از حد ظرفیت دستگاه رخ دهد باید هر چه سریعتر به بررسی شیر برقی و سنسور سطح آب پرداخته و در صورت معیوب بودن به تعویض ان ها اقدام کنید.

کد خطا E30

در صورت اختلال در عملکرد تخلیه آب این ارور به ما هشدار خواهد داد. در این حالت هر چه سریعتر پمپ تخلیه را از جهت عدم انسداد و خرابی ها مورد بررسی قرار دهید.

ارور E31

چنانچه اشکالاتی در پمپ تخلیه رخ دهد با به پایان رسیدن تایم تخلیه این پیام هشدار را خواهید دید. چنانچه خود نمی توانید به عیب یابی و رفع آن بپردازید؛ بهتر است هر چه سریعتر با تعمیرکار متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

حتما بخوانید:  علت روشن نشدن صفحه نمایش لباسشویی کندی [علائم خرابی] دکتر تعمیرکار

ارور E38

چنانچه قطعه دیسپنسر ماشین لباسشویی معیوب شود این کد به ما هشدار می دهد. در این حالت چاره ای جز تعمیر اجزای دیسپنسر را نخواهید داشت.

ارور E39

در صورت توقف و عدم حرکت دیسپنسر این کد روی صفحه نمایش دیده می شود. تعمیرکاران با باز کردن و بررسی اجزای آن به رفع ایراد می پردازند.

ارور E42 یا E45

جریان زیاد در موتور ماشین لباسشویی، سبب نمایش این خطا خواهد شد. در این حالت با بررسی موتور سلامت کارکرد آن را چک کرده و سپس تعمیرکار برد کنترل اینورتر را نیز مورد بررسی قرار می دهد.

ارور E43

با مشاهده این کد خطا متوجه بروز مشکل در برد کنترل اینورتر خواهید شد. تعمیرکار با بررسی اتصالات برد به رفع آن می پردازد.

کد خطا E46

با مشاهده این ارور به داغ شدن موتور پی برده و چاره ای جز بررسی علت آن توسط تعمیرکار را نخواهید داشت.

کد خطا E47

چنانچه برد کنترل اینورتر داغ کند این پیام به ما هشدار می دهد. بهتر است هر چه سریعتر با تکنسین مجاز لباسشویی تماس بگیرید.

تعمیرات برد لباسشویی

تعمیرات برد لباسشویی

کد خطا E48

اشکال در سیم پیچی موتور ماشین لباسشویی سبب بروز این ارور می شود که باید موتور را بررسی کرد و از علت ایرادات آن اطلاع یافت.

کد خطا E49

در صورت افزایش بار موتور ماشین لباسشویی سبب بروز این خطا می شود و باید از کمک تعمیرکاران بهره گرفت.

کد خطا E57 یا E58

چنانچه مشکلی در برد اصلی دستگاه لباسشویی شما رخ دهد، این خطا به شما هشدار خواهد داد و از آنجاییکه بُرد قطعه ای حساس محسوب می شود باید توسط متخصص فنی بررسی گردد.

کد خطا E60 E61 یا E63 E64

حتما بخوانید:  انواع کدهای خطای لباسشویی آاگ AEG [خلاصه+نکات مهم] دکتر تعمیرکار

ایرادات مربوط به قفل درب بوده و قطعاتی همچون میکروسوئیچ باید بررسی شود.

کد خطا E65

چنانچه ایرادات در قطعه مربوط به سنسور سطح آب ماشین لباسشویی رخ دهد این ارور دیده می شود. در ابتدا کابل های دستگاه را چک کرده و به بررسی سنسور سطح آب دستگاه بپردازید.

کد خطا E66 یا E67

بروز ایرادات در سنسور دمای آب علت اصلی این ارور است. باید هم سیم کشی و هم سنسور دمای آب را چک کنید.

کد خطا E70

در صورت اختلال در عملکرد صحیح کنترل پنل این ارور، کاربر را از مشکل مربوطه مطلع می سازد. در این حالت تعمیرکار به بررسی کنترل پنل می پردازد.

کد خطا E71

با بروز مشکلات در برد الکتریکی دستگاه این ارور به کاربر هشدار خواهد داد. بررسی این مشکل باید توسط تعمیرکار متخصص لباسشویی انجام گیرد.

کلام آخر

ارور های ماشین لباسشویی جنرال الکتریک نشان دهنده وجود مشکل یا ایرادات در قطعات یا بخش های از دستگاه می باشد. اولین گام پس از مشاهده این اروها و کد خطاها پیدا کردن علت آن ها و عیب یابی دستگاه است. از طرفی لباسشویی جزو لوازم پیچیده متشکل از قطعات مختلف می باشد که باید توسط افراد آگاه به خصوص تعمیرکاران مجاز مورد بررسی قرار گیرد.

تیم تخصصی تعمیرات لباسشویی دکتر تعمیرکار به دلیل داشتن نیروهای فنی حرفه ای و زبده در تمامی نقاط تهران اعم از شمال و جنوب، شرق و غرب و نیز شهرستان های اطراف آن در کمترین زمان ممکن به عیب یابی و رفع کامل مشکلات دستگاه در محل خواهند پرداخت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.