ارورهای ماشین ظرفشویی نف | دکتر تعمیرکار
ارورهای ماشین ظرفشویی نف

گاهی هنگام عملکرد شستشو توسط دستگاه متوجه نمایش ارورهای ماشین ظرفشویی نف می شوید و در پی یافتن راهکاری جهت رفع آن خواهید بود. به طور حتم با دانستن علت بروز این کدهای خطا خیلی بهتر و سریعتر خواهید توانست مشکل را رفع کنید. البته گاها مشکلات فنی بوده و نیازمند کمک گرفتن از افراد متخصص و تعمیرکاران این برند دستگاه است. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب به بررسی کدهای خطا در این دستگاه بپردازیم.

بررسی مهمترین ارورهای ماشین ظرفشویی نف

با مشاهده کدهای خطا متوجه نقص در عملکرد قطعه ای از دستگاه خواهید شد که پیامی مبنی بر رسیدگی به صورت سرویس دوره ای و یا تعمیرات آن را به همراه دارد. در این هنگام افراد هر چه سریعتر با نمایندگی تعمیر ظرفشویی نف تماس می گیرند. مجموعه دکتر تعمیرکار با داشتن متخصصین، تعمیرکاران حاذق و باتجربه در برند نف قادر بوده تا در کمترین زمان به رفع کدهای خطا و مشکلات دستگاه شما بپردازند.

این مرکز بزرگ و متشکل از صدها تعمیرکار حرفه ای، تمامی انواع برندهای این دستگاه را همچون ال جی، ساسونگ، بوش، بکو،الگانس، بلومبرگ، هیتاچی، زیمنس، کنوود، مجیک، آریستون، آاگ، ایندزیت، هیمالیا و غیره را تحت پوشش خدمات حرفه ای خود در سطح شهر تهران و نیز سایر شهرهای اطراف آن قرار می دهد.

انواع کد های خطا در ماشین ظرفشویی نف

بهتر است بدانید ارورهای ماشین ظرفشویی نف با حرف بزرگ انگلیسی E نمایش داده می شود و از انواع کدهای خطا در این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

حتما بخوانید:  تعمیر تایمر ظرفشویی بوش [علائم خرابی+رفع مشکل] دکتر تعمیرکار

ارور E01-E02

در صورت بروز آسیب های الکترونیکی دستگاه این کد خطا را خواهید دید. کارشناسان این حوزه جهت پیشگیری از این ایراد که مربوط به AC های گرمایشی دستگاه است؛ همواره توصیه می کنند تا از استفاده مکرر و پشت سر هم دستگاه اجتناب کنید.

ارور E06

این ایراد مربوط به درب دستگاه است و برای رفع آن باید:

  • یکبار درب را باز کرده و مجدا اقدام به بستن آن کنید.
  • در صورت ادامه دار بودن خطا باید با تعمیرکار حرفه ای ماشین ظرفشویی نف تماس گرفته تا ضمن بررسی میکروسوئیچ درب، اتصالات مربوط به مدار برد دستگاه را نیز مورد ارزیابی قرار دهد.

 

ارورهای ماشین ظرفشویی نف

 

ارورE07

در صورت مشاهده این کد خطا حاکی از وجود ایراد در FAN ظرفشویی است. باید هر چه سریعتر با متخصص فنی دستگاه تماس بگیرید.

ارور E09

چنانچه در قطعات مربوط به المنت و هیتر دستگاه مشکلاتی وجود داشته باشد با این کد خطا مواجه خواهید شد. برای رفع آن باید:

  • به تعویض المنت و هیتر پرداخت.
  • جهت پیشگیری از بروز این مشکل از استفاده مکرر و پشت سر هم دستگاه بپرهیزید.

ارور E10

مشکلات و آسیب های مربوط به المنت حرارتی، ایرادات الکترونیکی و حتی سنگ زئولیت دستگاه نیز سبب بروز این کد خطا خواهد شد. با مشاهده این ایراد باید با تکنسین مجاز تماس بگیرید.

ارور E15

چنانچه دستگاه شما دچار نشتی شده باشد با این کد خطا مواجه خواهید شد. دلایل متعددی را برای بروز این مشکل می توان دخیل دانست؛ از سوراخ شدن مخزن دستگاه، خرابی سنسورهای تشخیص آب، گرفتگی فیلتر، خرابی قطعه پمپ و غیره. برای رفع آن باید:

  • هر چه سریعتر دستگاه را از برق کشیده و با تکنسین مربوطه تماس بگیرید.
حتما بخوانید:  راهکارهای مفید برای نگهداری از ماشین ظرفشویی

ارور E24

ایرادات مربوط به آسیب قطعه پمپ تخلیه سبب پیام هشداری با این کد خواهد شد. برای رفع آن:

  • باید تکنسین دستگاه به تعویض پمپ بپردازد.

کلام آخر

گاهی ایراداتی ساده همانند بسته بودن شیر آب ورودی یا پیچ خوردگی شیلنگ تخلیه و غیره سبب بروز کدهای خطا می شود که مصرف کننده و کاربر عزیز خود به تنهایی قادر به رفع آن ها خواهد بود.

اما در برخی مواقع ارورهای ماشین ظرفشویی نف حاکی از وجود مشکلات فنی و الکترونیکی بوده که نیازمند بررسی متخصص فنی و آگاه به این دستگاه است. از این رو بهتر است در اولین فرصت با مرکز تخصصی و حرفه ای دکتر تعمیرکار تماس بگیرید و از خدمات تضمین شده آن در محل و با قیمت مناسب بهره مند شوید.

منبع:دکتر تعمیرکار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.