علت نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی دوو | دکتر تعمیرکار
علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی دوو

آیا می دانستید نشت آب از ماشین لباسشویی می تواند بسیار خطرناک باشد؟ نشت و آبریزی از لباسشویی می تواند برای بسیاری از برندهای مختلف این لوازم خانگی پر مصرف رخ دهد. این ایراد مهم در لباسشویی نه تنها سبب از بین رفتن و فرسودگی دستگاه شده بلکه به دلیل کارکرد دستگاه با آب و برق، امکان برق گرفتگی و خطر جانی برای کاربر را نیز زیاد می کند.

پس با دیدن این مشکل در لباسشویی دوو خود هر چه سریعتر برای رفع آن دست به کار شوید و یا از تکنسین های حرفه ای در تعمیرات لباسشویی دوو کمک بگیرید. اما امروز می خواهیم “علت نشتی آب و همچنین تعمیر ماشین لباسشویی دوو” را به صورتی جامع تر بررسی کرده و راهکارهایی برای رفع آن نیز ارائه دهیم پس تا پایان ما را همراهی کنید.

چگونه می توان از وجود نشتی در لباسشویی دوو خود با خبر شد؟

گاهی تنها چند دقیقه پس از راه اندازی لباسشویی متوجه وجود آب روی کف زمین خواهید شد. اما جهت اطمینان بیشتر بهتر است با دیدن این صحنه در هنگام کار کردن دستگاه به دقت قسمت های پشتی و جلوی دستگاه را نگاه کنید. در ضمن بخش درب و محفظه جاپودری را از یاد نبرید. برخی اوقات هم با وجود خاموش بودن دستگاه می توان در کف زمین آب را مشاهده کرد.

در پاره ای موارد تشخیص علت نشت دستگاه کاملا فنی بوده و شما تنها از طریق نگاه کردن قادر به فهمیدن علت و رفع آن نخواهید بود. در این هنگام باید هر چه سریعتر با تکنسین های زبده تعمیرات لباسشویی دوو تماس بگیرد. چنانچه در اسرع وقت به رفع این مشکلات از دستگاه بپردازید از بروز خرابی های بیشتر در اثر نشت آب جلوگیری خواهید کرد.

حتما بخوانید:  لباسشویی الکترولوکس خوبه ؟ معایب و مزایا لباسشویی الکترولوکس | دکتر تعمیرکار

مهمترین دلایل نشت آب از لباسشویی دوو

متخصصین فنی در این حوزه به دسته بندی مهمترین دلایل نشت آب از لباسشویی دوو می پردازند. بر این اساس می توان موارد زیر را نام برد.

  1. وجود نشتی، پارگی و انسداد در شیلنگ تخلیه یا شیلنگ های آب ورودی دستگاه لباسشویی دوو
  2. اتصال نادرست پمپ تخلیه و شیلنگ ها در هنگام نصب
  3. وجود ایراداتی در دریچه های ورودی آب
  4. آب گیری مداوم لباسشویی دوو در اثر مشکلات فنی دستگاه
  5. خرابی در بخش های دیگ، کاسه نمد، بلبرینگ ها و یا لاستیک دور درب لباسشویی
  6. وجود جرم و کثیف بودن بیش از اندازه محفظه جاپودری در لباسشویی دوو
  7. خرابی سوئیچ ماشین لباسشویی
علت نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی دوو

علت نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی دوو

شیلنگ تخلیه عامل اصلی نشتی آب!

گاهی تنها در زمان چرخش دیگ لباسشویی می توان نشتی آب را از آن مشاهده کرد. در این حالت علت اصلی این مشکل را می توان مربوط به شیلنگ تخلیه دانست. در ابتدا باید از سالم بودن و نصب درست این قطعه اطمینان پیدا کنید. جهت بررسی بیشتر نیازمند باز کردن و چک کردن این قطعه از عدم وجود جسمی خارجی نظیر جوراب و غیره در داخل آن هستید.

علاوه بر شیلنگ تخلیه  باید شیلنگ های آب ورودی سرد و گرم را نیز بررسی کنید. استفاده از واشر پلاستیکی به هنگام نصب این شیلنگ ها می تواند از بروز آبریزی و نشت این قسمت جلوگیری کند. امروزه به دلیل مقاوم بودن و دوام بیشتر این قطعات استفاده از شیلنگ های پلیمری به جای انواع پلاستیکی آن رواج بیشتری پیدا کرده است.

انسداد و معیوب بودن دریچه آب ورودی عامل اصلی آبریزی دستگاه

در صورت زنگ زدگی، خرابی و یا انسداد توسط مواد معدنی موجود در آب می توان نشتی آب از این قسمت را مشاهده کرد.

حتما بخوانید:  آموزش تعمیر لباسشویی در منزل

کثیف بودن یا استفاده زیاد از مواد شوینده در محفظه جاپودری

مسلما در صورت وجود رسوبات حاصل از باقی ماندن پودر لباسشویی باید آب بیشتری با فشار بر این قسمت نفوذ کند تا پودرها را از محفظه به سمت دیگ، جهت شستشو هدایت نماید. گاهی هم مشکلاتی نظیر سختی آب سبب شده تا به هنگام استفاده از نرم کننده ها به صورت آب و کف از محفظه جاپودری در لباسشویی بیرون بزند؛ بنابراین اگر خروج آب و نشتی از بخش جاپودری لباسشویی دوو شما رخ داد می تواند یک دلیل این نشتی و بیرون زدن کف از دستگاه، مربوط به استفاده زیاد از پودر و یا به کاربردن انواع نامرغوب آن باشد.

خرابی در قطعات مختلف نظیر لاستیک دور درب، دیگ، کاسه نمد و بلبرینگ ها!

نشت آب به دلیل خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو امری کاملا رایج و طبیعی است. با گذشت زمان و بروز فرسودگی این قطعه و یا وجود کرک و پشم لباس ها در لاستیک دور درب سبب شده تا درب دستگاه به درستی بسته نشده و راه برای نفوذ و نشت آب فراهم می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ” نحوه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی” را مطالعه نمایید.

از طرفی معیوب شدن قطعاتی همچون بلبرینگ ها و کاسه نمد که معمولا در اثر قرار دادن لباس ها بیش از حد ظرفیت لباسشویی رخ می دهد نیز می تواند به عنوان عاملی آبریزی یا نشت آب محسوب شود.

توجه نمایید چنانچه به هنگام نصب لباسشویی دوو خود به تراز بودن آن اهمیت ندهید بعداها دچار مشکلاتی نظیر سوراخ شدن دیگ و نشت آب از آن خواهید شد. پس بهتر است از خدمات تعمیرگاه های مجاز جهت سرویس و تعمیرات دستگاه لباسشویی دوو خود استفاده کنید.

علت نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی دوو

چک کردن قطعات دیگ، کاسه نمد، بلبرینگ ها و نیز لاستیک دور درب لباسشویی توسط تعمیرکار به هنگام مشاهده آبریزی از دستگاه

حتما بخوانید:  نچرخیدن خشک کن لباسشویی

خرابی سنسور تشخیص آب یا هیدروستات دستگاه

وجود ایرادات و معیوب شدن سوئیچ فشار و لوله هیدرو ستات در دستگاه عامل اصلی آبریزی به هنگام مکانیزم آبگیری در لباسشویی دوو است. توجه کنید سوئیچ کنترل سطح آب یا همان سوئیچ فشار معمولا پشت کنترل پنل دستگاه بوده و از یک محفظه پلاستیکی به همراه یک لوله و سیم کشی به صورت جداگانه برخوردار است. عملکرد این سوئیچ توسط برد الکتریکی آن انجام می شود که در زیر دیگ قرار دارد.

زمانیکه مخزن یا دیگ از آب کافی پر می شود سوئیچ شروع به عمل کرده و سبب قطع شدن عملکرد شیر برقی می شود و به این ترتیب جریان آب ورودی قطع می گردد. با خرابی این قطعه سنسورها قادر به تشخیص سطح مناسب آب و قطع آن نبوده و به دلیل جریان بیش از اندازه آب سبب نشت می شود.

برای رفع این مشکل هر چه سریعتر با خدمات تعمیرات مراکز مجاز لباسشویی دوو تماس بگیرید.

خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی دوو توسط دکتر تعمیرکار

ماشین لباسشویی دوو جزو برندهای پرطرفدار لوازم خانگی بوده که از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. اما گاهی بروز مشکلاتی نظیر نشت آب که در اثر استفاده متوالی از دستگاه رخ می دهد نیازمند بررسی و رفع آن توسط تعمیرکار زبده و آموزش دیده در این برند لوازم خانگی است.

مجموعه دکتر تعمیرکار به صورت مستقل و غیر رسمی از نمایندگی برند لوازم خانگی دوو و به شکلی مجاز و تحت نظارت اتحادیه تعمیرکاران با داشتن تکنسین های آموزش دیده و زبده لوازم خانگی دوو به انجام خدمت رسانی در امر تعمیرات لباسشویی دوو در تهران و سایر شهرستان های اطراف آن نظیر شهریار، رباط کریم، اسلام شهر و غیره می پردازد.

کلام آخر

در این مقاله با ” علت نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی دوو” بیشتر آشنا شدید. متوجه شدیم پس از دیدن این ایراد باید هر چه سریعتر به رفع آن پرداخت تا دچار هزینه های سنگین تر ناشی از آسیب های بیشتر در دستگاه نشوید.

مجموعه دکتر تعمیر کار بایش از ۱۵ سال سابقه ارائه خدمات تعمیرات و با داشتن تکنسین های متخصص و ماهر در زمبینه لوازم خانگی دوو آماده ارائه خدمت رسانی به هموطنان تهرانی و شهرستان های اطراف تهران است.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۳.۳]
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.