علت برق گرفتگی بدنه لباسشویی[ 100 % کاربردی ] دکتر تعمیرکار
دلایل مهم برق گرفتگی بدنه لباسشویی

چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟ و اما علت برق گرفتگی بدنه لباسشویی چیست؟ این ها تمامی پرسش هایی است که امروز می خواهیم به پاسخ آن بپردازیم. می دانید لوازم برقی را باید با احتیاط استفاده کرد. در مورد ماشین لباسشویی که هم با آب و هم با برق کار می کند این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است. چراکه لوازمی نظیر ماشین لباسشویی می تواند بسیار سریعتر از سایر لوازم خانگی سبب برق گرفتگی در افراد شود.

پس با توجه به اهمیت این موضوع چنانچه متوجه برق در بدنه ماشین لباسشویی خود شدید به هیچ وجه از آن غافل نشوید و تعمیر آن را پشت گوش نیندازید. در این مواقع به دلیل فنی بودن موضوع نیازمند بررسی توسط متخصصین و تکنسین های مربوطه است. پس هر چه سریعتر با تعمیرکاران ماشین لباسشویی تماس بگیرد. با ما همراه باشید تا کمی با هم مشکل وجود برق در بدنه لباسشویی را بررسی کنیم.

مهمترین دلایل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

ورود جریان برق به بدنه ماشین لباسشویی می تواند به عنوان خطرسازترین رخداد تلقی شود چراکه در این حالت احتمال برق گرفتگی در افراد زیاد خواهد بود. به همین دلیل بررسی علت برق گرفتگی بدنه لباسشویی مهم است. مهمترین دلایل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی عبارتند از:

  1. هر گونه اختلال و خرابی در اتصالات و سیم پیچی ها که در اثر استفاده طولانی مدت در لباسشویی رخ دهد می تواند سبب رسیدن برق به بدنه ماشین لباسشویی و در نهایت ایجاد برق گرفتگی شود. پس باید سیم کشی ها بررسی شده و از عدم سوختگی و یا از بین رفتن روکش آن ها اطمینان حاصل شود.
  2. توسط فازمتر از سلامت پریز برق اطمینان پیدا کنید. دو شاخه برق ماشین لباسشویی را بررسی نمایید. وجود بوی سوختگی از پریز و دو شاخه برق حاکی از خراب بودن آن ها است. به دو شاخه برق دستگاه توجه کرده و آن را از وجود هر گونه زنگ زدگی وارسی کنید. توجه کنید ایراد در دو شاخه ماشین لباسشویی عاملی جهت ورود جریان برق به بدنه دستگاه می باشد.
  3. از اتصال درست سیم ارت ماشین لباسشویی به زمین اطمینان حاصل کنید. این قسمت از دستگاه سبب خروج بار اضافی الکتریکی از دستگاه شده و به این صورت از وجود برق روی بدنه جلوگیری می کند.
  4. ماشین لباسشویی خود را از وجود هر گونه نشتی آب بررسی نمایید. زمانیکه دستگاه نشتی داشته باشد سبب قاطی شدن جریان آب با برق شده و در نهایت با وجود برق روی بدنه ماشین لباسشویی احتمال برق گرفتگی و زیاد خواهد شد.
  5. در صورتیکه موتور ماشین لباسشویی دچار سوختگی ناقص شده باشد و به اصطلاح نیم سوز شود برق روی بدنه دستگاه جریان خواهد یافت. در این حالت سریعا با تعمیرکاران مجاز ماشین لباسشویی تماس بگیرید.
  6. توجه کنید برای بررسی برق روی بدنه ماشین لباسشویی حتماً از فاز متر استفاده کنید.
حتما بخوانید:  تعمیر درب لباسشویی پاکشوما [دلایل خرابی+رفع مشکل] دکتر تعمیرکار

علت برق داشتن دیگ ماشین لباسشویی

گاهی پیش می آید که به هنگام گذاشتن و یا خارج کردن لباس ها از ماشین لباسشویی احساس وجود برق در بخش داخلی یعنی در دیگ دستگاه را می کنید. در این حالت بدنه ماشین لباسشویی برقی نداشته و این مشکل مربوط به وجود برق در دیگ ماشین لباسشویی است. اولین دلیل مهم برای پیش آمدن چنین مشکلی از بین رفتن سیم های اتصالات داخلی در ماشین لباسشویی می باشد که این خرابی در اتصالات می تواند منجر به ورود برق در بخش دیگ دستگاه شود.

دلیل مهم دیگر برای این موضوع وجود اشکال درخازن پارازیت گیر دستگاه است که سبب شده به هنگام لمس دیگ ماشین لباسشویی احساس برق گرفتگی کنیم. از دیگر عوامل وجود برق در دیگ ماشین لباسشویی مربوط به از بین رفتن المنت و یا کهنگی آن ها است. توجه کنید این عامل به راحتی سبب ایجاد برق گرفتگی در دیگ ماشین لباسشویی می شود.

نکات ایمنی در مقابل برق گرفتگی ماشین لباسشویی

  • در صورت تماس بدن با بدنه ماشین لباسشویی و برق گرفتگی ناشی از آن هر چه سریعتر سیم ماشین لباسشویی را از پریز خارج کنید. در این حالت سریعا با متخصصین تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید.
  • اگر بنا به دلیلی مجبور به لمس دستگاه ماشین لباسشویی خود بودید که بدنه آن دارای برق است از پست دست برای لمس آن استفاده کنید. این کار از شوک الکتریکی شدید جلوگیری می کند. به هر حال پس از مشاهده وجود برق در دستگاه بهتر است به تنهایی اقدام به بررسی ماشین لباسشویی خود نکرده و هر چه سریعتر با تعمیرکاران ماشین لباسشویی تماس بگیرید. در ضمن برای فهمیدن وجود برق در ماشین لباسشویی به جای لمس با دست و بدن از فازمتر استفاده کنید.
  • گاهی به علت از بین رفتن روکش قسمتهایی از سیم کشی ماشین لباسشویی عمل اتصال به بدنه، اتصالی و در نهایت احتمال آتش سوزی در آن بالا می رود. پس وجود برق روی بدنه ماشین لباسشویی را جدی بگیرید و به دلیل فنی بودن موضوع به تنهایی اقدام به بررسی نکنید. جهت جلوگیری از هر گونه حادثه ناگوار هر چه سریعتر با تعمیرکاران ماشین لباسشویی تماس بگیرید.
حتما بخوانید:  چرا لباسشویی اسنوا خشک نمی کند؟ [دلایل+رفع مشکل] دکتر تعمیرکار

کلام آخر

به هنگام خرید ماشین لباسشویی از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. وجود هر گونه خرابی در اتصالات می تواند سبب ورود برق به بدنه دستگاه شما شود. در ضمن بهتر است برای نصب دستگاه ماشین لباسشویی نیز از افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید. هر گونه بی احتیاطی به هنگام نصب ماشین لباسشویی و یا پشت گوش انداختن وجود برق روی بدنه دستگاه نه تنها خطر برق گرفتگی افراد را به همراه خواهد داشت بلکه می تواند سبب وقوع حوادثی نظیر آتش سوزی شود.

برای یافتن جواب مناسب”علت برق گرفتگی بدنه لباسشویی ” و نیز به دلیل اهمیت این موضوع استفاده از کمک تعمیرکاران ماشین لباسشویی الزامی است. مجموعه دکتر تعمیرکار با بیش از ۱۵ سال سابقه ارائه خدمات تعمیرات لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی در خدمت مشتریان گرامی می باشد. جهت بررسی و رفع ایرادات ماشین لباسشویی خود با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.