ارورهای ماشین ظرفشویی مجیک | دکتر تعمیرکار
ارورهای ماشین ظرفشویی مجیک

ارورهای ماشین ظرفشویی مجیک

به طور حتم پس از مشاهده ارورهای ماشین ظرفشویی مجیک به دنبال رفع ایرادات آن خواهید بود. برخی از افراد هر چه سریعتر به مطالعه دفترچه راهنمایی دستگاه مربوطه پرداخته و علت این موضوع را از اطلاعات داخل دفترچه جویا می شوند. اما گاهی اوقات به دلیل فنی بودن موضوع چاره ای جز تماس با تعمیرکار حرفه ای ماشین ظرفشویی مجیک را نخواهید داشت.

در این مطلب می خواهیم به بررسی دلایل رخ داد این ارورها و راهکار رفع آن ها بپردازیم تا شما کاربران عزیز مجیک پس از مشاهده این مشکلات از اطلاعات مفیدی درباره رفع آن ها برخوردار باشید.

بررسی ارورهای ماشین ظرفشویی مجیک

بسیاری افراد پس از مشاهده ارورهای دستگاه خود هر چه سریعتر با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک تماس گرفته و به دنبال راهنمایی و کمک تکنسین های آن خواهند بود. در این بین گاهی اوقات نمایندگی دستگاه نمی تواند چندان کمک کننده باشد چراکه از اعتبار تاریخ کارت گارانتی شما گذشته است و یا به دلایلی دیگر به دنبال سایر تعمیرگاه ها هستید.

پیشنهاد ما مرکز بزرگ، حرفه ای و تخصصی دکتر تعمیرکار است که با برخورداری از تعمیرکاران زبده و فنی در تمامی انواع برند ماشین ظرفشویی از جمله جنرال الکتریک، بهی، بلومبرگ، ایندزیت، آرچلیک، آاگ، دلونگی و غیره و نیز با داشتن بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان ارائه خدمات مختلف لوازم برقی خانگی قادر به عیب یابی و رفع ایرادات در کمترین زمان ممکن است.

هم اکنون شعب این مجموعه در سراسر مناطق پایتخت از جمله شمال و جنوب، شرق و غرب و نیز شهرستان های اطراف آن همچون اندیشه، شهریار، اسلام شهر، کرج و غیره فعال و آماده خدمت رسانی می باشند.

انواع ارورهای ماشین ظرفشویی مجیک و راهکار رفع آن ها

از رایج ترین ارورهای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کد خطا E1

این ارور را به راحتی خود می توانید رفع کنید؛ چراکه دلیل آن باز بودن درب دستگاه بیش از ۱۰ دقیقه است. پس با بستن درب می توانید مشکل را رفع کنید.

 • کد خطا E2

چنانچه میزان لازم و کافی از آب جهت شستشوی ظروف تامین نشود این پیام هشدار را خواهید دید. در این حالت می توان علت را از خرابی پمپ دستگاه دانست و برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد.

حتما بخوانید:  چگونه فلوتر ماشین ظرفشویی را تعویض کنیم؟

نکته: با درست کردن ایرادات مربوط به جت پمپ می توان به رفع این ارور پرداخت. اما گاهی باید به درست کردن مدار برد اصلی موتور نیز پرداخته شود.

 • ارور E3

این کد خطا حاکی از عدم تخلیه مناسب آب است. در این حالت باید قطعات مربوط به پمپ تخلیه و مدار برد الکترونیک را بررسی و از سلامت کارکرد آن ها اطمینان یافت.

 • کد خطا E4

از دلایل وقوع این هشدار مربوط به موارد زیر است:

 1. عدم تامین آب گرم در داخل دستگاه
 2. نرسیدن درجه گرمای آب ورودی به دمای مناسب جهت شستشو

ابتدا باید به بررسی بخش آب ورودی پرداخته و در صورت انسداد به رفع آن بپردازید. سپس المنت دستگاه را از جهت کارکرد صحیح آن مورد ارزیابی قرار دهید. در ضمن توسط یک اهم سنج مقدار اهم ترموستات را نیز چک کرده چراکه ممکن است ایرادات از خرابی برد الکترونیک باشد.

 • کد خطا E5

در صورت وقوع آسیب و خرابی ها در هیتر دستگاه آب به خوبی گرم نشده و این کد خطا به کاربر هشدار خواهد داد. در این حالت می توان از طریق ارزیابی میزان اهم المنت به سالم و یا خراب بودن آن پی برد. گاهی اوقات این مشکل ناشی از صدمات سنسور برد بوده از این رو باید این قطعه را نیز بررسی کرد.

 • کد خطا E6

در صورت آسیب دیدن موتور اصلی دستگاه این کد به ما پیام هشدار خواهد داد. در این حالت دستگاه روشن نخواهد شد. برای رفع آن باید:

 1. در ابتدا باید پمپ جت را بررسی کنید.
 2. سپس برد دستگاه را مورد ارزیابی قرار دهید.
 • کد خطا E7

در صورت آسیب قطعه برد الکترونیک این پیام هشدار را خواهید دید. در این صورت باید از کمک تعمیرکار حرفه ای ماشین ظرفشویی مجیک استفاده کرد.

 • کد خطا E8

این پیام هشدار نیز همانند ارور E6 به آسیب های موتور اصلی دستگاه اشاره دارد و برای رفع آن باید همان مراحل را طی کرد.

 • کد خطا E10

چنانچه ارتباط پنل و برد اصلی دستگاه مختل شود و از کار بیفتد این ارور را مشاهده خواهید کرد. به دلیل فنی بودن موضوع باید از کمک تکنسین مربوطه استفاده کرد.

حتما بخوانید:  تعمیر برد ظرفشویی بوش [علائم خرابی+رفع مشکل] دکتر تعمیرکار

 

ارورهای ماشین ظرفشویی مجیک

 

 • F1

این کد خطا مربوط به بخش جریان سنج یا فلوسنج دستگاه می باشد و حاکی از عدم جریان مناسب در آن است. در این حالت تعمیرکار جریان مدار را بررسی کرده و بخش قطع شده آن را شناسایی و رفع می کند.

 • F2

چنانچه آب مورد نیاز به دستگاه نرسد این ارور را خواهید دید. جهت رفع آن باید به بررسی مقاومت هیدروستات پرداخته و آن‌ها را در حالتی صحیح قرار داد.

 • F3

این پیام هشدار مربوط به نشتی آب از دستگاه می باشد. توجه کنید اگر میزان فشار آب زیاد باشد نشتی آب رخ خواهد داد. در غیر اینصورت این نشتی ممکن است مربوط به شیر برقی باشد.

 • F4

با بالا رفتن دمای ورودی آب به بالاتر از ۸۵ درجه این خطا را مشاهده خواهید کرد. برای رفع آن ورودی ها را مورد بررسی قرار دهید.

 • F5

در صورت کم بودن دمای آب از میزان مجاز جهت شستشوی ظروف با این ارور رو به رو خواهید شد. جهت رفع آن باید:

 • مقاومت هیتر یا همان المنت را بررسی کرده و در صورت آسیب یا سوختگی به تعویض آن اقدام کنید.
 • در صورت وجود ایرادات در سنسور دستگاه باید آن را نیز رفع نمایید.
 • F6

در صورت بالا بودن فشار آب یا خرابی شیر برقی می توان نشتی آب از دستگاه را مشاهده کرد.

 •   dr

چنانچه درب دستگاه باز مانده باشد این کد خطا رخ می دهد که با بستن درب رفع خواهد شد.

 • Ts

در صورتیکه در ترمیستور اتصال کوتاه رخ دهد این کد خطا را خواهید دید. برای رفع آن باید در ابتدا مقاومت ترمیستور را بررسی کرده و اگر مشکلی در این قطعه وجود نداشت خرابی مدار برد را مورد ارزیابی قرار دهید.

 • TO

اگر مدار برد الکترونیک خراب شود این ارور به ما هشدار می دهد. توجه کنید یک فیش به رنگ قرمز در برد وجود دارد. زمانیکه آن فیش قطع باشد این ارور رخ خواهد داد.

حتما بخوانید:  ارورهای ماشین ظرفشویی زیمنس

کلام آخر

شما کارابران عزیز با دانستن دلایل ارورهای ماشین ظرفشویی مجیک می توانید بدون دغدغه اقدام به رفع آن ها کنید. تکنسین های ماهر و کار آزموده دکتر تعمیرکار با استفاده از ابزار پیشرفته اقدام به عیب یابی و رفع ایرادات دستگاه مجیک شما در کمترین زمان ممکن خواهند کرد.

منبع:دکتر تعمیرکار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.