ارورهای ماشین ظرفشویی کنوود | دکتر تعمیرکار
ارورهای ماشین ظرفشویی کنوود

ارورهای ماشین ظرفشویی کنوود

با مشاهده اعداد و حروف انگلیسی روی صفحه نمایشگر دستگاه کنوود پی به ارورهای ماشین ظرفشویی کنوود خود خواهید برد. اما آیا شما با دلایل این رخ داد و راه حل رفع آن ها آشنا هستید؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا انواع کدهای خطای این دستگاه را به شما معرفی کنیم و راهکارهای رفع ایرادات هر کدام را بیان نماییم.

بررسی انواع ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی کنوود

اعداد و حروفی که روی صفحه نمایش دستگاه شما نشان داده می‌شوند و تا زمان برطرف نکردن ایراد و مشکل دستگاه همچنان باقی می مانند را ارورها یا کدهای خطا می نامند. افراد پس از مشاهده ایرادات دستگاه خود در ابتدا با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود تماس می گیرند.

کدهای ظرفشویی کنوود در واقع زبان سیستم دستگاه شما می باشد و حاکی از وجود اختلال در عملکرد دستگاه است که توسط سنسورها و تکنولوژی پیشرفته دستگاه گزارش می‌شود. تیم حرفه ای و تخصصی دکتر تعمیرکار با داشتن متخصصین زبده در تمامی انواع برند این دستگاه همانند ال جی، ساسونگ، بوش، ظرفشویی بکو ، بلومبرگ، هیتاچی، زیمنس، کنوود، مجیک، آریستون، آاگ، ایندزیت، همالیا و غیره  در شهرهای اطراف تهران مانند سعادت آباد،تجریش و… قادر به عیب یابی و رفع ایرادات تضمین شده در کمترین زمان است.

با مطالعه این مطلب تا حدودی قادر خواهید بود از آسیب قطعات که سبب بروز این کدها می شود آگاهی یابید.

و اما انواع ارورهای این دستگاه عبارتنداز:

۱-کد خطای F1

با مشاهده این کد خطا از وجود نشتی آب در دستگاه با خبر خواهید شد. در این حالت برای رفع این مشکل باید:

  • ابتدا به بررسی شیلنگ خروجی پرداخته و با قرار دادن آن در سینگ از عدم انسداد و صحت عملکرد آن مطمئن شوید. در صورت هر گونه گرفتگی به رفع انسداد پرداخته و یا اقدام به تعویض آن کنید. در غیر اینصورت با تعمیرکار حرفه ای دستگاه تماس بگیرید.
حتما بخوانید:  علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی

۲-ارور F4

چنانچه میزان آب دستگاه بیش از حد نرمال باشد این کد خطا را خواهید دید. برای رفع آن باید:

  • با کج کردن دستگاه در حدود ۴۵ درجه به تخلیه آب آن بپردازید.
  • یک الی دو روز درب دستگاه را باز گذاشته تا آب موجود در آن تبخیر شود.

۳-ارور F5

چنانچه آبگیری دستگاه با اختلال رو به رو شود به طوریکه میزان آب داخل مخزن کمتر از حد نرمال باشد این کد خطا به کاربر هشدار می دهد. برای رفع مشکل باید:

  • از باز بودن شیر آب ورودی و نیز مناسب بودن فشار آن اطمینان پیدا کنید.
  • در غیر اینصورت وجود هر گونه انسداد در مجاری آب ورودی را بررسی نمایید.

۵-ارور F6

با مشاهده این کد خطا می توانید از معیوب بودن سنسور گرمای دستگاه باخبر شوید و برای رفع آن باید اقدام به تعویض این قطعه نمایید.

۶-ارور F۷

در صورت ایرادات در مدار برد دستگاه میزان حرارت داخل دستگاه بیش از حد نرمال آن خواهد شد و با این کد خطا به شما هشدار خواهد داد.

در این حالت برای رفع مشکل، تعمیرکار به بررسی مدار برد پرداخته و اقدام به تعمیر یا تعویض آن خواهد کرد.

 

ارورهای ماشین ظرفشویی کنوود

 

۷-ارور F8

با مشاهده این کد خطا متوجه می شوید که قطعه گرم کن دستگاه معیوب شده و باید حتما به تعویض آن بپردازید.

۸-ارور F9

اگر دستگاه را در جای مناسبی نصب نکرده باشید این پیام هشدار را خواهید دید. در این حالت باید برنامه شستشو را متوقف کرده و محل قرار گیری دستگاه را تعویض کنید.

حتما بخوانید:  ماشین ظرفشویی را چگونه تمیز کنیم؟

۹-ارور FE

این کد خطا حاکی از خراب بودن کارت الکترونیک دستگاه است و چاره ای جز تماس با تکنسین حرفه ای کنوود را نخواهید داشت.

کلام آخر

مرکز تخصصی دکتر تعمیرکار با بهره مندی از تکنسین های حرفه ای و با سابقه در برند کنوود قادر به انجام خدمات مختلفی همچون نصب، سرویس و رفع ایرادات دستگاهتان در محل در خواست شما عزیزان است.

این مجموعه با داشتن بیش از ۱۵ سال سابقه ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی در زمینه لوازم خانگی برقی از جمله ماشین ظرفشویی و نیز شعب متعدد خود در سراسر نقاط تهران اعم از شمال و جنوب، شرق و غرب و سایر شهرهای اطراف آن به صورت تضمین شده و با قیمت مناسب به عیب یابی و رفع ارورهای ماشین ظرفشویی کنوود شما خواهد پرداخت.

منبع:دکتر تعمیرکار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.