نکات طلایی در نگهداری پکیج|دکتر تعمیرکار
تعمیر پکیج

آیا میدانستید با انجام اقداماتی می توان عمر مفید دستگاه ها را افزایش داد؟ تنها دقت در خرید یک محصول با کیفیت ضامن کارکرد صحیح آن نیست. شما هر چقدر از کالاها و برندهای معروف هم خرید و استفاده کنید اما نیازمند رعایت دستورالعمل های است که بتوان بر بازدهی، عملکرد، راندمان آن تاثیر بیشتری بگذارد. یکی از همین وسایل سیستم گرمایشی منازل به عنوان مثال پکیج است. با رعایت نکات طلایی در نگهداری پکیج بیشترین بهره را از کیفیت دستگاه خواهید برد. تا انتها مقاله دکتر تعمیرکار را همراهی کنید.

نکات طلایی در نگهداری پکیج کدام است؟

با انجام مجموعه ایی از اقدامات در حفظ و مراقبت از دستگاه به عنوان یک سیستم کل و قطعات به کار رفته در آن به مثابه اجزای آن به بهره وری آن افزوده خواهد شد. از باب مثال هر چند قطعات از بهترین برندهای داخلی و ایتالیایی و غیره باشد اما سرویس دوره ایی را نباید کنار گذاشت. از این رو برای تداوم کیفیت قطعات تلاش کرده اید. در زیر مهمترین نکات طلایی در نگهداری پکیج عنوان خواهد شد.

  • کنترل و نظارت بر فشار پکیج

فشار استاندارد برای حفظ و عدم آسیب به دستگاه ۱ تا ۱.۵ بار است. باید مرتبا بر فشار و عدد نمایش داده شده نظارت کنید تا متوجه نوسانات آن شوید. هرگاه نوسانات بالا و پایین فشار زیر ۱ و بالای ۳ بار بود باید به سرعت آن را تنظیم کرد. اگر فشار پکیج پایین رفت با استفاده از شیر پرکن و باز نمودن آن فشار را به حد نرمال ۱ الی ۱.۵ برسانید.  اگر مشکل کم فشاری برطرف نشد به ایراد و نشتی در قسمتی از دستگاه پی خواهید برد.

حتما بخوانید:  روش رفع ارور E81 ایران رادیاتور

هم چنین با باز کردن شیر هواگیر، فشار ۳بار را به ۲ و یا ۱.۵ کاهش دهید. نوسانات فشار می تواند از ایراد در منبع انبساط باشد. بهتر است برای صحیح انجام دادن آن مقاله آموزش تخلیه فشار پکیج را مطالعه فرمایید.

  • سرویس دوره ایی

یکی از مهم ترین اقدامات سرویس دوره ایی پکیج است. توصیه می شود سالانه دو مرتبه دستگاه را از لحاظ جلوگیری از خرابی قطعات و یا یافتن ایرادات جزئی که بعدها به معضل و مشکل بزرگی تبدیل نشود خصوصا در فصل سرد سال سرویس کنید. آب، بخار و رطوبت چند عامل مهم در ایجاد مشکل در قطعات به کار رفته در سیستم هستند. به کمک تکنسین های متخصص دکتر تعمیرکار سرویس های سالانه پکیج منزل خود را برای ارتقا راندمان و حفظ سلامت قطعات به این مجموعه واگذار کنید. تا بهترین خدمات را دریافت نمایید.

  • بررسی دودکش

یکی از اقدامات مهم نصب کلاهک و بررسی دودکش های برای اطمینان از ایمنی و عدم ورود گاز و دودهای سمی حاصل از کار دستگاه به داخل منزل است. برای حفظ سلامتی خود از مسدود نبودن دودکش ها مطمئن شوید. در ضمن برای پکیج های بدون فن از کلاهک های H مانند استفاده کنید که سطح ایمنی را بالا ببرید. البته در پکیج های فن دار نیازی به نصب دودکش نیست. در نتیجه دود و گازهای سمی ناشی از احتراق به طرق دیگری  به بیرون هدایت می شوند.

  • رسوب زدایی

در هر منطقه درصد املاح، ذرات و آلاینده های موجود در آب با هم متفاوت هستند. عملکرد دستگاه هم به شکلی است که آب حرارت می بیند و این املاح از آب جدا و به مرور در مبدل ها، پمپ، لوله ها و دیگر اجزا رسوب می کنند. به این ترتیب منجر به کاهش راندمان و حرارت گرمایشی را کاهش می دهد.  هم چنین کارکرد قطعات را مختل می‌کند. برای پیشگیری از این مشکل می توانید از رسوب گیر و یا محلول ضد رسوب استفاده کنید. اگر مبدل ها رسوب و جرم گرفتند به کمک تعمیرکار رسوب زدایی از تمامی اجزا را به پایان برسانید.

  • چک کردن فیلتر و صافی ها
حتما بخوانید:  دلیل روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور

نصب فیلتر و صافی ها از نکات مهم در نگهداری پکیج دیواری محسوب می شود. شما موظف به تمیز کردن فیلتر و یا صافی ها  از رسوبات و شن های جمع شده در پشت آن ها هستید. صافی ها مانع ورود این شن ها به داخل سیستم شده تا مانع از اختلال در عملکرد آن شوند. اگر فیلتر ها را بررسی و تمیز نکنید فشار آب کم خواهد شد. آنگاه تاثیر مستقیم بر گرمایش آب مصرفی و رادیاتور ها خواهد گذاشت.

  • سلامت و عدم گریپاژ پمپ

اگر به هر علتی دستگاه برای مدت طولانی خاموش بود و کار نکرد و آب درون آن به گردش درنیامد و یا رسوب وارد پمپ شد موجب گریپاژ و قفل شدن پمپ خواهد شد. پس برای عدم گریپاژ پمپ بهتر است در صورت خاموش بودن پکیج همچنان برق آن متصل باشد و فیلترها را به طور مرتب تمیز کنید. از این رو سیستم ضد گریپاژ پمپ منظم کار خواهد کرد.

دکتر تعمیر کار

  • نصب در مکان مناسب و استفاده از محافظ برق

دو نکته پایانی که در نگهداری درست دستگاه موثر هستند نصب در مکان مناسب و استفاده از محافظ برق است.

باید پکیج دیواری را در محیط هایی مانند آشپزخانه، بالکن، انباری نصب کرد و فاصله آن از زمین یک الی دو متر باشد و در فضای کمتر از ۶۰ متر نیز نصب نگردد.

از یک محافظ برق استفاده کنید تا نوسانات الکتریکی را بگیرد از آسیب به دستگاه جلوگیری به عمل آورد.

کلام پایانی

با رعایت نکات طلایی در نگهداری پکیج می توانید سال ها صحیح و بهینه از دستگاه استفاده کنید. برای نصب و نگهداری و سرویس تمامی وسایل خانگی با شعب فعال دکتر تعمیرکار تماس گرفته و از تبحر کارشناسان این مجموعه در شهر تهران و شهرستان های اندیشه، رباط کریم و… بهره ببرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
تمامی حقوق برای سایت دکتر تعمیر کار محفوظ است.